Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.25 17:21

Paviešintas pokalbis, kuris vyko likus dviem minutėms iki Malaizijos lėktuvo tragedijos

DELFI.lt 2014.07.25 17:21

Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai teigia gavę telefoninio pokalbio tarp dviejų separatistų, vykusio likus dviem minutėms iki Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimo liepos 17 dieną, įrašą.

Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai teigia gavę telefoninio pokalbio tarp dviejų separatistų, vykusio likus dviem minutėms iki Malaizijos oro linijų lėktuvo numušimo liepos 17 dieną, įrašą.

Kaip UNIAN žurnalistams sakė Ukrainos saugumo tarnybos atstovai spaudai, įrašas patvirtina, jog teroristai, vadovaujami Igorio Bezlero (pravarde Velnias), žinojo, jog artinasi lėktuvas.

Vadeivai pranešama, jog artėja lėktuvas, o jis nurodo apie tai pranešti „esantiems aukščiau“.

DELFI primena, kad JAV specialistų vertinimu, Malaizijos oro linijų keleivinis lėktuvas greičiausiai buvo numuštas SA-11 raketa „žemė–oras“, kuri buvo paleista iš separatistų kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje.

Tuo metu Ukrainos saugumo tarnyba tikina surinkusi nepaneigiamų įrodymų, kad prie Malaizijos lėktuvo „Boeing-777“ sudužimo Donecko srityje tiesiogiai prisidėjo Rusijos žinybos – Federalinė saugumo tarnyba (FST) bei Vyriausioji žvalgybos valdyba (VŽV). Tai per radiją „Radijo Svoboda“ pareiškė UST pirmininko pavaduotojas Viktoras Jagunas.

„Sakome tiesiai: už šito stovi Rusijos Generalinio štabo Vyriausioji žvalgybos valdyba, tiesiogiai vadovaujanti sunkiosios technikos perdavimo teroristams procesui, bei Rusijos Federalinė saugumo tarnyba, kuruojanti anksčiau Ukrainos kariuomenei priklausiusios lengvosios ginkluotės perdavimą iš Krymo“, – sakė V. Jagunas.

Komentuodamas bendradarbiavimą su tarptautiniais ekspertais, tiriančiais keleivinio lainerio numušimą virš Ukrainos teritorijos, UST pirmininko pavaduotojas teigė: „Mes jiems perduodame įrodymus, kuriuos gavome įstatymų ir tarptautinės teisės nustatytais metodais. Turime ir liudininkų, ir fotografijų, ir vaizdo įrašų. Kiekvieną dieną konsultuojamės su užsienio partneriais, tiriančiais šį teroristinį aktą. Mes atviri pasauliui. Kvietėme ir Rusijos atstovus, tačiau kol kas savo adresu girdime tik nepagrįstus kaltinimus“.

V. Jagunas taip pat priminė, kad „Jungtinės Valstijos paskelbė palydovų nuotraukas, kurios aiškiai parodo, iš kur raketa buvo paleista, kokia trajektorija ji skrido, taip pat kurioje vietoje raketa susitiko su lėktuvu ir kur nukrito lėktuvas“.

„Ties ta vietove kasdien praskrenda iki 90 palydovų ir to nuslėpti neįmanoma“, – pažymėjo V. Jagunas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi