Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.25 16:55

Įkalintas rusų protestų lyderis pradėjo bado streiką

BNS 2014.07.25 16:55

Vienas Rusijos opozicijos lyderių Sergejus Udalcovas penktadienį pradėjo bado streiką po išvakarėse paskelbto nuosprendžio, įkalinusio jį kalėti puspenktų metų už viešų neramumų kurstymą.

Vienas Rusijos opozicijos lyderių Sergejus Udalcovas penktadienį pradėjo bado streiką po išvakarėse paskelbto nuosprendžio, įkalinusio jį kalėti puspenktų metų už viešų neramumų kurstymą.

„Šiandien pirmoji S. Udalcovo paskelbto neriboto bado streiko diena. Jis yra kalėjime Nr. 1 ir perkeltas į vienutę“, – sakoma jo „Twitter“ paskyroje, kurią atnaujino jo draugai.

Ketvirtadienį Maskvos teismas „Kairiojo fronto“ koordinatoriui S. Udalcovui ir jo politiniam bendražygiui Leonidui Razvozžajevui skyrė po puspenktų metų kalėjimo bausmę dėl masinių riaušių kurstymo 2012-ųjų gegužę per demonstraciją prieš prezidento Vladimiro Putino inauguraciją trečiajai kadencijai.

Pasak žmogaus teisių gynėjų, šis teismas buvo politiškai motyvuotas ir bausmė per griežta.

„S.Udalocvas šiandien parašė laišką tardymo izoliatoriaus viršininkui, kad skelbia bado streiką, nes nesutinka su teismo sprendimu. Jis pervestas į vienutę, prižiūrimas gydytojų. Pretenzijų dėl laikymo tardymo izoliatorius sąlygų neturi“, – pareiškė Federalinės bausmių vykdymo valdybos atstovas Sergejus Cygankovas.

Pasak jo, S. Udalcovas geria vandenį ir bus stebimas kalėjimo medikų, bet dėl bado streiko jam nuosprendis kalėti kolonijoje nebus panaikintas.

Kalėjimu Nr. 1, kuris dar vadinamas „Matrosskaja tišina“, yra nemaloniai pagarsėjęs tuo, kad jame 2009 metais mirė Sergejus Magnickis, laikytas ikiteisminio tyrimo laikotarpiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi