Pasaulyje

2015.02.14 17:27

Čekijos vyriausybė švelnina prekybos alkoholiu draudimą

LRT.lt 2015.02.14 17:27

Čekijos vyriausybė pranešė ketinanti švelninti nuo rugsėjo 14 dienos galiojantį draudimą prekiauti alkoholiu. 

Čekijos vyriausybė pranešė ketinanti švelninti nuo rugsėjo 14 dienos galiojantį draudimą prekiauti alkoholiu.

„Nuo ketvirtadienio bus galima prekiauti ir naudoti gėrimus, kurių stiprumas siekia daugiau kaip 20 proc., pagamintus prieš 2012 metų sausio 1 dieną“, – teigė šalies premjeras Petras Necas.

„Taip pat galima parduoti naujai pagamintus gėrimus su naujomis banderolėmis“, – pridūrė jis.

Čekija, pagal suvartojamo alkoholio kiekį pasaulyje atsiliekanti tik nuo Moldovos, prekybą gėrimais ir jų eksportą uždraudė po to, kai apsinuodiję metanoliu mirė ar ligoninėse atsidūrė dešimtys žmonių.

Pirmadienį Čekijos policija pranešė sulaikiusi du asmenis, įtariamus padirbto alkoholio gamyba, informuoja naujienų agentūra AFP.

Teigiama, kad vyrai mirtiną metanolio ir etanolio mišinį pagamino rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių sandūroje ir išleido į Čekijos rinką.

Už nusikaltimą jiems gresia maksimali bausmė – kalėjimas iki gyvos galvos.

Iš viso sulaikyti 42 įtariamieji, 22 iš jų pirmadienį buvo areštinėje, teigia policija.

Čekijos žiniasklaidos teigimu, trečiadienį aukų skaičius siekė 26. Dar dešimtys žmonių gydomi šalies ligoninėse. Kai kurie jų yra dirbtinai sukeltose komose, kiti apsinuodiję alkoholiu apako.

Čekijos policija pranešė, kad pirmadienį šalies rinkoje buvo iki 15 tūkst. litrų nuodingo alkoholio. Vyriausybė jau pradėjo gaminti naujas banderoles, kuriomis žymimi saugūs gėrimai.

Daugiau kaip 20 mln. litrų iš prekybos pašalintų gėrimų bus ištirta. Tik tuomet juos vėl bus galima grąžinti į prekybą. Iš restoranų surinkti atkimšti buteliai bus sunaikinti.

„Išimtis bus padaryta brangiems alkoholiniams gėrimams. Barų savininkai gali juos ištirti, ir, jei juose nebus rasta metanolio, butelis bus pripažintas neužterštu“, – aiškino sveikatos ministras Leosas Hegeris.