Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.27 10:53

Čekijos ministras teigia, kad Vakarai pralaimi V. Putinui

ELTA 2012.09.27 10:53

Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas trečiadienį sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia, jog Rusija vėl įsiviešpatautų visame regione, o Vakarai to nepripažįsta ir į tai nereaguoja, pranešė „RIA Novosti“, remdamasi naujienų agentūra ČTK.  

Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas trečiadienį sakė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siekia, kad Rusija vėl įsiviešpatautų visame regione, o Vakarai to nepripažįsta ir į tai nereaguoja, pranešė „RIA Novosti“, remdamasi naujienų agentūra ČTK.

„Mes grįžtame ne į Stalino, o į (Rusijos caro) Nikolajaus I laikus, – JAV žurnalui „Foreign Policy“ sakė K. Schwarzenbergas. – Valdant Nikolajui I rusai užkariavo didžiąją Centrinės Azijos dalį ir V. Putinas sėkmingai šį regioną vėl traukia Rusijos valdžion, o Vakarai pralaimi“.

Ministras sakė, kad Vakarai turi pripažinti, jog V. Putinas įkūrė agresyvią autokratiją, ir turi prieš tai kovoti. Pasak K. Schwarzenbergo, V. Putinas į Rusijoje plintančius neramumus reaguoja izoliuodamas šalį nuo Vakarų įtakos, pavyzdžiui, iš Maskvos išsiųsdamas JAV Tarptautinio vystymosi agentūrą (USAID).

„Išspirdamas ją (USAID) jis parodė, kas, jo manymu, kelia didžiausią grėsmę jo autokratijai. Dabar jis bijo susitikti su žmonėmis, o tai rodo, kad jis supranta, jog opozicija egzistuoja ir kad ji tapo jėga Rusijos visuomenėje“, – pridūrė K. Schwarzenbergas.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi