Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Nyderlandai ir Australija į Ukrainą siunčia policiją

BNS, ELTA 2015.09.08 13:45

Nyderlandai siunčia 40 neginkluotų policininkų į Malaizijos lainerio sudužimo vietą prorusiškų sukilėlių kontroliuojamoje Ukrainos rytinėje dalyje ir sieks „toliau stabilizuoti tą teritoriją“, ketvirtadienį pranešė premjeras Markas Rutte.

Nyderlandai siunčia 40 neginkluotų policininkų į Malaizijos lainerio sudužimo vietą prorusiškų sukilėlių kontroliuojamoje Ukrainos rytinėje dalyje ir sieks „toliau stabilizuoti tą teritoriją“, ketvirtadienį pranešė premjeras Markas Rutte.

„Nagrinėjame priemones toliau stabilizuoti (katastrofos vietos) apylinkes ... Tam reikia tarptautinių diskusijų, reikia teisinio mandato“, – pabrėžė M. Rutte, didėjant susirūpinimui, kad tos vietos saugumas nėra užtikrintas ir kad dar ne visi iš 298 žuvusiųjų, kurių daugumą sudaro Olandijos piliečiai, palaikai yra surinkti.

„Visiškai neužtikrinta, kad visa tai veiks. Tai labai sudėtinga ir tam reikia daugelio partnerių, – M. Rutte sakė žurnalistams. – Tai turi būti vykdoma labai atsargiai – būtent dėl to kabinetas ieško galimybių sustiprinti mūsų pastangas vietoje artimiausiomis dienomis, tačiau tai vyks žingsnis po žingsnio ir labai atsargiai.“

Į katastrofos vietą bus pasiųsta sustiprinta 23 tyrėjų grupė, „lydima 40 neginkluotos karališkosios karo policijos pareigūnų“, pridūrė premjeras.

Policininkams taip pat bus patikėta padėti rinkti žuvusiųjų palaikus, aiškino jis, pridūręs, kad saugumo padėtis toje teritorijoje yra „permaininga“.

M. Rutte atsisakė komentuoti pranešimus, jog Nyderlandai ir Australija rengia naujos rezoliucijos projektą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuri leistų į katastrofos vietą pasiųsti ginkluotus policininkus arba karius.

„Kabinetas dirba keliomis kryptimis, kurios turėtų padėti sukurti stabilesnę aplinką, kad būtų pargabentos likusios aukos“, – sakė M. Rutte.

Australijos premjeras Tony Abbottas, kurio šalis per oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerio katastrofą neteko 28 savo piliečių, sakė, kad nelaimės vietoje reikia atlikti kruopštesnes paieškas ir kad 50 Australijos pareigūnų yra pasiruošę išvykti į Ukrainą iš Londono.

Ukrainoje dirbantys Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos stebėtojai sakė, kad Australijos policijos pareigūnai aiškinasi saugumo padėtį katastrofos vietoje.

„Australai susipažįsta su saugumo padėtimi toje teritorijoje, sudarinėja jos žemėlapį, aiškinasi, kur yra sudužimo vietos“, – sakė ESBO misijos atstovas Michaelas Bociurkiwas.

MH17 reiso lėktuvas, kuriame buvo 298 žmonės, liepos 17 dieną sudužo sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje rytų Ukrainoje iki šiol neišaiškintomis aplinkybėmis.

Olandų pareigūnai sakė neabejojantys, kad iš katastrofos vietos buvo paimti tik 200 žuvusiųjų palaikai, ir panašu, kad ten daugiau nebeieškoma palaikų arba jų dalių.

Prisidės ir Australija

Australija pasiųs dar 100 policininkų ir karių, kurie papildys Nyderlandų vadovaujamas tarptautines saugumo pajėgas, kurios prižiūrės Malaizijos avialinijų bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinio lėktuvo katastrofos vietą Ukrainoje, penktadienį pranešė premjeras Tony Abbottas, kuriuo remiasi „Reuters“.

Australijos federalinės policijos (AFP) pareigūnai, kurių dalis bus ginkluoti, prisijungs prie 90 Londone jau esančių AFP policininkų, laukiančių, kada Ukrainos parlamentas patvirtins prezidento Petro Porošenkos įsaką.

„Tai yra humanitarinė misija su aiškiu ir paprastu tikslu, – žurnalistams sakė T. Abbottas. – Tikiuosi, kad operacija Ukrainoje nesitęs ilgiau nei kelias savaites“.

T. Abbottas ketvirtadienį informavo, jog prieš misiją Londone dislokuota 50 policininkų, tačiau policijos atstovė sakė penktadienį, kad pasiųsta 90 pareigūnų.

Antradienį Australijos premjeras teigė, kad prorusiški separatistai, kontroliuojantys lėktuvo katastrofos teritoriją, bando prikišti nagus prie įrodymų, ir pareiškė, jog reikalingos išorinės policijos ar galbūt karinės pajėgos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi