Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV: rusų pajėgos iš Rusijos teritorijos apšaudo Ukrainos kariuomenę

ELTA2015.09.08 13:45

JAV vyriausybė teigia turinti įrodymų, kad rusų daliniai iš Rusijos teritorijos artilerija apšaudo Ukrainos kariuomenės pozicijas.

JAV vyriausybė teigia turinti įrodymų, kad rusų daliniai iš Rusijos teritorijos artilerija apšaudo Ukrainos kariuomenės pozicijas.

Be to, Maskva planuoja perduoti prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose daugiau raketų paleidimo įrangos. Tai ketvirtadienį Vašingtone pareiškė Valstybės departamento atstovė Marie Harf. Ji rėmėsi „žvalgybine informacija“. Detalių pareigūnė neįvardijo, praneša agentūra AFP.

JAV gynybos departamento duomenimis, Rusija pastaruoju metu sustiprino savo pajėgas pasienyje su Ukraina. Praėjusiomis savaitėmis Rusijos kariuomenė kas savaitę į pasienį permesdavo po naują batalioną ir karių skaičių padidino iki 15 000. Anot Vašingtono, Rusija, be to, gabena karinę įrangą į netoli Rostovo esančią bazę. Vėliau ji perduodama separatistams Ukrainoje, agentūrai AFP sakė Pentagono atstovas.

Ukrainos vyriausybė ne kartą kaltino Maskvą karinėmis priemonėmis remiant sukilėlius Rytuose ir koordinuojant jų veiksmus. Trečiadienį Kijevas apkaltino Kremlių iš Rusijos teritorijos numušus du ukrainiečių naikintuvus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.