Pasaulyje

2014.07.24 19:13

JT: humanitarinė padėtis Gazoje – pasibaisėtina

ELTA, BNS2014.07.24 19:13

Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos vadovė Valerie Amos pareiškė didelį susirūpinimą dėl padėties Gazoje ir pažymėjo, kad paliaubos yra „gyvybiškai svarbios“, skelbia BBC. Tuo metu dėl Izraelio pajėgų į mokyklą paleisto sviedinio žuvo mažiausiai devyni žmonės, tarp jų – kūdikis.

Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos vadovė Valerie Amos pareiškė didelį susirūpinimą dėl padėties Gazoje ir pažymėjo, kad paliaubos yra „gyvybiškai svarbios“, skelbia BBC. Tuo metu dėl Izraelio pajėgų į mokyklą paleisto sviedinio žuvo mažiausiai devyni žmonės, tarp jų – kūdikis.

V. Amos sakė, kad konfliktas reiškia, jog 44 proc. Gazos teritorijos yra draudžiama zona palestiniečiams.

„Dabar 118 tūkst. žmonių glaudžiasi JT mokyklose (...), žmonėms baigiasi maisto atsargos. Vanduo taip pat yra rimtą susirūpinimą keliantis klausimas“, – ketvirtadienį sakė V. Amos ir pridūrė, kad padėtis Gazoje yra „siaubinga“ ir „pasibaisėtina“.

Remiantis JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuro duomenimis, Izraelio kariuomenė 3 kilometrų ruožą, kuris sudaro 44 proc. Gazos teritorijos, paskelbė draudžiama zona.

Izraelis nuo liepos 8-osios atakuoja taikinius Gazos Ruože. Operacijos tikslas yra pažaboti raketų atakas iš Gazos Ruožo. Nuo operacijos pradžios jau žuvo daugiau kaip 710 palestiniečių ir 30 izraeliečių.

Izraelio sausumos operacija ir antskrydžiai tęsiasi, „Hamas“ kovotojai ir toliau raketomis atakuoja Izraelį.

Pataikė į JT mokyklą

Izraelio sviediniui ketvirtadienį pataikius į JT mokyklą Gazos Ruožo šiaurėje, žuvo mažiausiai devyni žmonės, tarp jų – kūdikis, pranešė korespondentai.

Gelbėjimo tarnybų atstovas Ashrafas al Qudra sakė, kad žuvusiųjų yra 15, sužeistųjų – dešimtys. Jis pridūrė, kad ligoninėse laukiama daugiau žuvusiųjų ir sužeistųjų.

JT palestiniečių pabėgėlių reikalų agentūros (UNRWA) atstovas atskirai patvirtino, kad mokykloje Beit Hanune, kuria šimtai palestiniečių naudojosi kaip priebėga nuo Izraelio didelio masto karinės operacijos, žuvo ar buvo sužeista „daug“ žmonių.

„Izraelio armijai oficialiai buvo duotos tikslios UNRWA priebėgos Beit Hanune koordinatės“, – savo „Twitter“ paskyroje parašė Chrisas Gunnessas.

AFP korespondentas netoliese esančios Beit Lahijos morge matė devynis lavonus, tarp jų – vienų metukų vaiko ir jo motinos.

Sprogimo vietoje buvo matyti kraujo dėmės.

Kitas JT pareigūnas sakė, kad maždaug 14 val. 50 min. (vietos ir Lietuvos laiku) sviedinys nukrito mokykloje ar šalia jos, ir pridūrė, kad UNRWA prieš pat sprogimą prašė žmonių išeiti, nes baiminosi, kad mokykla gali tapti taikiniu.

„Mes ... prašėme jų išvykti, nes baiminomės, kad tai potencialus taikinys“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.