Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Primindami karalienės praeitį, olandai nepasiduoda raginimams išvaryti V. Putino dukterį

BNS2015.09.08 13:45

Raginimai išvaryti iš Nyderlandų Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterį dėl lėktuvo numušimo Ukrainoje liko be atsako ir daugelis olandų pabrėžia, kad ir jų karalienė, gimusi Argentinoje, nebuvo baudžiama už tėvo praeitį chuntoje.

Raginimai išvaryti iš Nyderlandų Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterį dėl lėktuvo numušimo Ukrainoje liko be atsako ir daugelis olandų pabrėžia, kad ir jų karalienė, gimusi Argentinoje, nebuvo baudžiama už tėvo praeitį chuntoje.

Nors ukrainiečių aktyvistai ir dešiniojo sparno olandų laikraščiai ragino nubausti 29 metų Marija Putiną už numanomą tėvo vaidmenį keleivinio Malaizijos lėktuvo katastrofoje, dauguma Nyderlanduose pažymi, kad negalima kaltinti vaiko dėl tėvo nuodėmių.

Turtingo miesto Hilversiumo, kuris per liepos 17-osios katastrofą, pareikalavusią 298 gyvybių, tarp jų – 193 olandų, neteko kelių gyventojų, mero pavardė trečiadienį buvo linksniuojama antraštėse dėl jo raginimo išvaryti Mariją.

Tačiau meras Pieteris Broertjesas greit atsiėmė savo žodžius ir sakė, kad minėtas raginimas buvo „neišmintingas“.

„Jis kilo iš bejėgiškumo jausmo, kurį daugelis žmonių supras“, – „Twitter“ parašė P. Broertjesas, buvęs žurnalistas.

„Taip. Tai galimybė, – po mero raginimo nubausti Mariją savo interneto svetainėje parašė naujienų mėnraštis „HP De Tijd“. – Ar jums neatrodo truputį neteisinga iš Dievo pusės neduoti galimybės pasirinkti savo tėvus?“.

M. Putina prieš dvejus metus su savo partneriu olandu apsigyveno Nyderlanduose.

Kai kurios interneto svetainės ragino P. Broertjesą atsistatydinti.

„Jeigu dukra tikrai yra atsakinga už savo tėvo darbus, tuomet karalienė Maxima ... seniai turėjo išvykti iš šalies“, – rašė waarinholland.nl.

Karalienės tėvas Jorge Zorreguieta nuo 1979 iki 1981 metų Argentinoje buvo generolo Jorge Videlos režimo jaunesnysis žemės ūkio ministras.

„Tėvas Jorge ir dukra Maxima abu sako nieko nežinoję apie „mirties skrydžius“, kuriais diktatorius Videla naudojosi norėdamas atsikratyti savo politinių oponentų. Žinoma, neįmanoma nežinoti apie šiuos dalykus, jei esi režimo Argentinoje, kur socialiniai ryšiai yra tokie stiprūs, dalis“ – rašė svetainė.

Ukrainiečių aktyvistai ir kai kurie olandai skelbė nuotraukas, kuriose esą matyti V. Putino dukters „prabangūs apartamentai“, ir net adresą, nurodydami, kad demonstrantai turėtų žygiuoti tenai.

Tačiau nors į tą butą buvo nusiųsta olandų policija, jokie demonstrantai nepasirodė.

Kai kurie olandai, per „Twitter“ ir „Facebook“ ragindami išvaryti Mariją, naudojo grubią kalbą, tačiau dauguma žmonių kvietė palikti ją ramybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.