Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ekspertai tiria antrą numušto Malaizijos lėktuvo juodąją dėžę

BNS 2015.09.08 13:45

Britų tyrėjai pradėjo tirti antrąją Ukrainoje numušto keleivinio „Malaysia Airlines“ lėktuvo juodąją dėžę, ketvirtadienį paskelbė Transporto ministerija.

Britų tyrėjai pradėjo tirti antrąją Ukrainoje numušto keleivinio „Malaysia Airlines“ lėktuvo juodąją dėžę, ketvirtadienį paskelbė Transporto ministerija.

Aviacijos avarijų tyrimų skyrius (AAIB) Farnbore, į pietvakarius nuo Londono, tiria skrydžio duomenų savirašį, kuris fiksuoja lėktuvo prietaisų informaciją.

Trečiadienį AAIB ekspertai perkėlė „galiojančius duomenis“ iš pirmosios, balsus pilotų kabinoje įrašiusios juodosios dėžės, kurie turėtų pateikti valandas pilotų pokalbių.

„Jie pradėjo tirti skrydžio duomenų savirašį, – ketvirtadienį sakė Transporto departamento atstovas. – Bet kokių duomenų analizę atliks olandų vadovaujama tarptautinė komanda“.

Juodąsias dėžes, kurios iš tikrųjų yra oranžinės spalvos, į Farnborą pristatė Olandų saugumo taryba (OVV), kuri vadovauja tarptautiniam tyrimui dėl lėktuvo katastrofos, pareikalavusios 298 gyvybių, tarp jų – 193 olandų.

OVV trečiadienį nurodė, kad duomenys iš kabinos pokalbių savirašio „buvo sėkmingai perkelti, juose yra galiojančių skrydžio duomenų“ ir kad „perkeltus duomenis reikia toliau analizuoti ir tirti“.

Jeigu antrojoje juodojoje dėžėje taip pat yra „aktualios informacijos“, duomenys iš abiejų savirašių bus sujungti, sakė OVV.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi