Pasaulyje

2014.07.24 20:53

„Air Algerie“ lėktuvas su 116 žmonių sudužo, nustatyta galima vieta

BNS, LRT.lt, DELFI.lt2014.07.24 20:53

Oro bendrovė „Air Algerie“ ketvirtadienį pranešė praradusi ryšį su vienu iš savo lėktuvų. Prancūzijos žiniasklaida cituoja aviakompanijos atstovą, kurio teigimu, lėktuve buvo 51 prancūzas. Vėliau naujienų agentūrai „Reuters“ avialinijų pareigūnas patvirtino, kad orlaivis sudužo.

Oro bendrovė „Air Algerie“ ketvirtadienį pranešė praradusi ryšį su vienu iš savo lėktuvų. Prancūzijos žiniasklaida cituoja aviakompanijos atstovą, kurio teigimu, lėktuve buvo 51 prancūzas. Vėliau naujienų agentūrai „Reuters“ avialinijų pareigūnas patvirtino, kad orlaivis sudužo.

„Galiu patvirtinti, kad lėktuvas sudužo“, – sakė pareigūnas, atsisakydamas pateikti detales, kurioje vietoje tai atsitiko ir kokia galėjo būti nelaimės priežastis.

Nedaug tėra aiškumo, kas galėjo atsitikti tam lėktuvui ir ar yra aukų, bet Burkina Faso transporto ministras Jeanas Bertinas Ouedrago sakė, kad įgula apie 1 val. 38 min. Grinvičo (4 val. 38 min. Lietuvos) laiku paprašė pakeisti kursą dėl audros.

Manoma, kad dingęs „Air Algerie“ oro linijų lėktuvas sudužo Malyje, paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“ skrydžio operatorius – rašo CNN.

Tačiau Prancūzijos užsienio reikalų ministras pranešė, kad, nepaisant intensyvių paieškų, du „Mirage 2000“ lėktuvai nuolaužų iki šiol nerado. 

Reuters/Scanpix nuotr.
Beveik pusė keleivių buvo Prancūzijos piliečiai, nurodė oro bendrovės tarnautojas.

Ieškoti dingusiojo į orą buvo pakelti du prancūzų karo lėktuvai, dislokuoti šiame regione. Pasak Nigerio saugumo šaltinių, šie du naikintuvai skraido prie Malio sienos.

Alžyro naujienų agentūra APS pranešė, kad skrydžio kontrolės tarnyba ryšį su skrydžio AH5017 lėktuvu prarado maždaug po valandos nuo jo pakilimo iš Burkina Faso; nors kiti pareigūnai nurodė kitokį laiką, dėl ko tik padidėjo sumaištis aiškinantis lėktuvo likimą.

Privati Ispanijos bendrovė „Swiftair“, kuriai priklauso dingęs lėktuvas, pranešė apie prarastą ryšį su lėktuvu, kuriuo naudojosi „Air Algerie“ ir kuriuo skrido 110 keleivių.

Vienas diplomatas Malio sostinėje Bamake sakė, kad šiaurinėje šalies dalyje, per kurią turėjo skristi minimas lėktuvas, naktį siautėjo galinga smėlio audra.

Nepaisant to, kokia buvo šios nelaimės priežastis, ji tik dar labiau sustiprins nerimą dėl skrydžių saugumo, kai praėjusią savaitę virš Ukrainos buvo numuštas bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas, o trečiadienį per audrą tūpdamas sudužo Taivano „TransAsia Airways“ lėktuvas bei buvo uždrausti skrydžiai į Tel Avivą dėl karinio konflikto Gazoje.

Burkina Fase „Air Algerie“ atstovas Kara Terki sakė per spaudos konferenciją, kad visi keleiviai lėktuve buvo tranzitiniai – iš Europos, Artimųjų Rytų ar Kanados.

Pasak jo, keleivių sąraše buvo 51 prancūzas, 24 Burkina Faso piliečiai, aštuoni libaniečiai, keturi alžyriečiai, du iš Liuksemburgo, ir po vieną belgą, šveicarą, nigerietį, kamerūnietį, ukrainietį ir rumuną. Nors Libano pareigūnai minėjo, kad jų piliečių šiame lėktuve galėjo būti bent 10.

Ispanijos pilotų sąjungos SEPLA atstovė sakė, kad visi šeši įgulos nariai buvo ispanai, bet daugiau detalių nepateikė.

Viena tragiškiausių aviacijos nelaimių Alžyre įvyko šių metų vasarį, kai kalnuotame šiaurės rytų regione sudužus 78 žmones skraidinusiam kariniam lėktuvui „C-130 Hercules“, žuvo daugiau nei 70 žmonių.

Didžiausia civilinės aviacijos katastrofa šalyje įvyko 2003 metų kovą pietiniame Tamanraseto mieste, kur pakilimo metu užsiliepsnojus vienam iš variklių sudužo „Air Algerie“ keleivinis lėktuvas su 103 žmonėmis. Vienam iš orlaivyje buvusių žmonių, jaunam alžyriečiui kariui, per stebuklą pavyko likti gyvam, bet jis buvo labai sunkiai sužeistas.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė gilią užuojautą Alžyro Liaudies Demokratinės Respublikos Prezidentui Abdelazizui Bouteflikai dėl daug gyvybių nusinešusios šalies oro linijų lėktuvo katastrofos.
 
Prezidentė taip pat pareiškė užuojautą Prancūzijos Respublikos Prezidentui Francois Hollande`ui dėl daugybės Prancūzijos piliečių žūties Alžyro lėktuvo katastrofos metu.
 
„Esu sukrėsta žinios apie tragišką lėktuvo katastrofą, pareikalavusią daugybės žmonių gyvybių. Savo ir Lietuvos žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą Jums ir Jūsų šaliai“, – sakoma užuojautoje Prancūzijos vadovui.
 
Alžyro ir Prancūzijos žmonėms bei žuvusiųjų artimiesiems prezidentė palinkėjo ištvermės ir stiprybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.