Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vienas iš separatistų vadų: turėjome iš Rusijos gautą „Buk“

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Zenitinių raketų kompleksas „Buk“ atkeliavo iš Rusijos ir, labai tikėtina, jau išgabentas atgal. Tai duodamas interviu agentūrai „Reuters“ patvirtino vienas iš Donecko separatistų lyderių, bataliono „Vostok“ vadas Aleksandras Chodakovskis, skelbia unian.net.

Zenitinių raketų kompleksas „Buk“ atkeliavo iš Rusijos ir, labai tikėtina, jau išgabentas atgal. Tai duodamas interviu agentūrai „Reuters“ patvirtino vienas iš Donecko separatistų lyderių, bataliono „Vostok“ vadas Aleksandras Chodakovskis, skelbia unian.net.

A. Chodakovskio teigimu, kompleksas greičiausiai buvo atgabentas iš Luhansko ir buvo dislokuotas netoli Šnežno miesto.

„Žinojau, kad „Buk“ atvyko iš Luhansko. Tuo metu man buvo pasakyta, kad „Buk“ iš Luhansko atvyksta su „Luhansko liaudies respublikos“ vėliava, – antradienį, liepos 22 dieną A. Chodakovskis sakė agentūrai „Reuters“. – Apie tą „Buk“ aš žinau. Aš apie jį girdėjau. Manau, jie išsiuntė jį atgal. Nes aš apie tai sužinojau kaip tik tuo momentu, kai sužinojau, jog įvyko ši tragedija. Greičiausiai jie išsiuntė „Buk“ atgal, siekdami pašalinti įrodymus apie jo buvimą“.

„Klausimas toks: Ukraina laiku laiku gavo įrodymus, kad savanoriai dėl Rusijos kaltės turi šią technologiją. Ji ne tik nieko nedarė, kad užtikrintų saugumą, bet ir išprovokavo šios rūšies ginklo panaudojimą prieš lėktuvą, kuris skraidino taikius civilius“, – pareiškė Donecko separatistų lyderis.

„Jie žinojo, kad „Buk“ egzistuoja; tas „Buk“ vyko į Snežną, – sakė A. Chodakovskis, turėdamas omenyje miestelį, esantį už 10 kilometrų į Vakarus nuo aviakatastrofos vietos. – Jie žinojo, kad jis ten bus dislokuotas ir išprovokavo šio „Buk“ panaudojimą pradėdami oro ataką prieš taikinį, kurio jiems nereikėjo, kurio jų lėktuvai nelietė visą savaitę“.

„O tą dieną jie intensyviai skraidė ir tiksliai šaudymo metu, tą akimirką kai civilinis lėktuvas buvo virš galvų, jie pradėjo oro antskrydžius. Netgi jeigu ten buvo „Buk“ ir netgi jeigu „Buk“ buvo panaudotas, Ukraina padarė viską, kad civilinis lėktuvas būtų numuštas“, – įsitikinęs teroristų vadas.

Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vitalijus Čurkinas netiesiogiai pripažino Ukrainos Saugumo Tarnybos įrašų su maištininkų pokalbiais apie numuštą lėktuvą autentiškumą ir pareiškė, kad tai buvo keblumas, o ne terorizmo aktas. Jo teigimu, separatistai manė, kad numušė karinį lėktuvą.

DELFI primena, jog JAV žvalgyba patvirtino, kad orlaivį „SA-11“ tipo raketa greičiausiai numušė separatistai.

Iki šiol surinkti įrodymai byloja, kad separatistai liepos 17 dieną paleido Malaizijos lainerį susprogdinusią raketą „žemė–oras“ iš zenitinių raketų komplekso „Buk“, kuris pagal NATO klasifikaciją žinomas kaip SA-11. Tačiau lieka neaišku, „kas paspaudė mygtuką“ ir kodėl, sakė vienas aukšto rango žvalgybos pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo.

Labiausiai tikėtinas scenarijus, kad keleivinis lėktuvas buvo numuštas netyčia, sakė vienas žvalgybos pareigūnas. Separatistai esą padarė klaidą. Anksčiau separatistai yra numušę 12 Ukrainos karinių lėktuvų. Žvalgybininkai teigė negalintys pasakyti, ar paleidžiant raketą dalyvavo Rusijos funkcionierių. Neaišku ir tai, ar raketą paleidę asmenys buvo apmokyti Rusijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi