Pasaulyje

2015.02.12 21:37

Prie parlamento Atėnuose kilo riaušės

ELTA2015.02.12 21:37

Vykstant demonstracijai prieš tolesnes taupymo priemones, trečiadienį aikštėje prie Graikijos parlamento Atėnuose kilo riaušės.  

Vykstant demonstracijai prieš tolesnes taupymo priemones, trečiadienį aikštėje prie Graikijos parlamento Atėnuose kilo riaušės.

Apie 200 anarchistų svaidė į policininkus padegamuosius užtaisus. Pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir akinamąsias granatas. Tūkstančiai demonstrantų spruko į šalimais esančias gatves.

Šimtai tūkstančių graikų trečiadienį dalyvauja visuotiniame streike prieš naujas taupymo priemones. Tačiau šansai, kad jų bus atsisakyta, yra lygūs nuliui.

Trečiadienį surengtas streikas yra didžiausias per pastaruosius penkis mėnesius. Jį organizavo ir privataus, ir valstybinio sektoriaus profsąjungos.

Ryte trims valandoms Atėnuose darbą nutraukė autobusų vairuotojai. Taip pat streikavo oro dispečeriai, dėl to sutriko lėktuvų eismas. Iš sostinės uosto į salas nekursavo keltai.

Nedirbo ministerijos ir mokyklos, parduotuvės ir bankai. Pasak liudininkų, į gatves išėjo net kunigai. Medikai pagalbą teikė tik būtiniausiais atvejais.

Tik jei Atėnai įvykdys naujas taupymo sąlygas, kurias vertins tarptautinis donorų trejetas – Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Europos Komisija ir Europos centrinis bankas, šalis gali tikėtis tolesnės 31,5 mlrd. eurų finansinės injekcijos. Priešingu atveju Graikijai grės valstybės bankrotas.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.