Pasaulyje

2015.09.08 13:45

J. Kerry ragina „Hamas“ siekti taikos pagal Egipto siūlomą variantą

BNS, ELTA2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį paragino „Hamas“ siekti taikos derybų su Izraeliu remiantis Egipto paliaubų siūlymu, kurį šis islamistų judėjimas atmetė.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį paragino „Hamas“ siekti taikos derybų su Izraeliu remiantis Egipto paliaubų siūlymu, kurį šis islamistų judėjimas atmetė.

Po susitikimo su Egipto – šalies, kuri ir anksčiau tarpininkaudavo per arabų ir Izraelio konfliktą, – prezidentu Abdel Fattahu al Sisi J. Kerry sakė surengęs konstruktyvias derybas dėl konflikto, jau pareikalavusio Gazos Ruože daugiau kaip 600 gyvybių, užbaigimo.

Jis sakė, kad artimiausiomis dienomis toliau sieks ugnies nutraukimo.

„Judėjimui „Hamas“ reikia esminio pasirinkimo, ir tai turi būti toks pasirinkimas, kuris iš esmės paveiktų Gazos (Ruožo) žmones“, – sakė J. Kerry spaudos konferencijoje, surengtoje su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Shukri.

„Egiptiečiai pasiūlė struktūrą ir forumą, kad jie galėtų susėsti prie stalo ir drauge su kitomis palestiniečių frakcijomis surengtų rimtą diskusiją“.

„Hamas“ yra nurodęs, kad Egipto plane ignoruojami (islamistų judėjimo) reikalavimai paleisti kalinius ir panaikinti ekonominę Gazos Ruožo blokadą.

Egiptas labai įtariai vertina „Hamas“, nes jis yra Musulmonų brolijos atšaka. Šį islamistų judėjimą Egipte pernai nuvertė tuomet armijos vadas A. F. al Sisi.

„Hamas“ skundėsi, kad Kairas išstūmė jį iš derybų dėl ugnies nutraukimo pasiūlymo.

Kairas sako pasikonsultavęs su visomis palestiniečių frakcijomis.

JT ragina Izraelį ir palestiniečius nutraukti mūšius

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paragino Izraelį ir palestiniečius „nutraukti mūšius“ ir „pradėti kalbėtis“ apie konflikto pabaigą Gazoje, skelbia BBC.

Suintensyvėjus diplomatinėms pastangoms Ban Ki-moonas tai pareiškė vizito Izraelyje metu. Per spaudos konferenciją su šalies premjeru Benjamin Netanyahu Ban Ki-moonas paragino Izraelį praktikuoti „maksimalų susilaikymą“ ir pridūrė, kad „kariniai veiksmai nesustiprins Izraelio saugumo ilgesniam laikotarpiui“. JT generalinis sekretorius prašė palestiniečių vadovautis politika, pagrįsta „ne smurtu, Izraelio pripažinimu ir pagarba sudarytiems susitarimams“.

Naujausiais Gazos sveikatos ministerijos duomenimis, per pastarąsias dvi savaites žuvo daugiau nei 600 palestiniečių ir 29 izraeliečiai, sužeista 3 tūkst. 640 žmonių.

JT pagalbos agentūra Gazoje informavo, kad daugiau nei 100 tūkst. palestiniečių glaudžiasi mokyklose. Pranešama, kad 43 proc. teritorijų Gazoje paskelbti įspėjimai dėl evakuacijos ar jos nustatytos draudžiamomis zonomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.