Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.22 10:23

Dėl įvykių Ukrainoje susitinka ES taryba

Antradienį Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba susitinka Briuselyje. Daugiausiai dėmesio organizacijos šalių diplomatijos vadovai skirs įvykiams Ukrainoje ir naujoms sankcijoms Rusijai.

Antradienį Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba susitinka Briuselyje. Daugiausiai dėmesio organizacijos šalių diplomatijos vadovai skirs įvykiams Ukrainoje ir naujoms sankcijoms Rusijai.

Naujų sankcijų banga Rusijai gresia po Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos, vis labiau aiškėjant, kad keleivinį orlaivį numušė Rusijos palaikomi rytų Ukrainos  separatistai. Rusija neigia prisidėjusi prie šios katastrofos, Didžioji Britanija sako, kad Rusija privalo atsakyti už separatistų veiksmus, padėti ištirti įvykius, surasti ir nubausti asmenis, kaltus dėl šios tragedijos.

„Antradienį užsienio reikalų taryboje Briuselyje mes sieksime, kad europiečiai partneriai pritartų tolesnėms sankcijoms Rusijai, jei ši iš esmės nepakeis savo pozicijos“, – sako Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Philipas Hammondas.

Jungtinės Valstijos jau sugriežtino sankcijas Rusijai, Lietuva palaiko raginimus, kad ir Europos Sąjunga Rusijai taikytų dar griežtesnius apribojimus nei iki šiol.

„Mes pasisakysim už tikslinių priemonių išplėtimą, ir jau dabar, nelaukiant mėnesio pabaigos, jeigu pavyks susitarti, už išplėtimą tikslinių priemonių asmenims, kurie dalyvauja priimant šituos sprendimus. Tikrai metas, pavyzdžiui, paskelbti  ginklų embargą“, – tvirtina Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Griežtesnių sankcijų ypač nori Nyderlandai. Daugiau nei pusė žuvusių per Malaizijos oro linijų lėktuvo katostrofą buvo šios šalies piliečiai.

Nyderlandų ministras pirmininkas jau perspėjo Rusiją, kad ši privalo bendradarbiauti tiriant katastrofą ir prisiimti atsakomybę už separatistų veiksmus.

„Ką tik telefonu įtemptai kalbėjau su Rusijos prezidentu. Pasakiau, kad jis turi paskutinę galimybę parodyti pasauliui, jog nori padėti. Jis privalo prisiimti atsakomybę už separatistų veiksmus ir parodyti Nyderlandams ir pasauliui, kad jis elgsis taip, kaip iš jo tikimasi“, – tikina Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte.

Taryboje taip pat bus aptariama įvykiai Gazoje, Irake, Sirijoje ir Centrinėje Afrikos Respublikoje, dėl kurių Europos Sąjunga irgi parengs bendrą poziciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi