Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.26 08:37

Policija protestuotojus Madride tramdė guminėmis kulkomis

LRT.lt 2012.09.26 08:37

Antradienį netoli parlamento Madride protestavusiu žmones Ispanijos policijai teko tramdyti guminėmis kulkomis ir lazdomis. Per susirėmimus sužeista daugiau kaip 60 žmonių. 

Antradienį netoli parlamento Madride protestavusiu žmones Ispanijos policijai teko tramdyti guminėmis kulkomis ir lazdomis. Per susirėmimus sužeista daugiau kaip 60 žmonių.

Riaušių policija bandė išvaikyti tūkstančius protestuotojų, suplūdusių į aikštę netoli parlamento, kurie skandavo „Gėda!“ ir „Atsistatydinkite!“, kreipdamiesi į valdžią.

Bendrosios pagalbos pareigūnai pranešė, kad per demonstraciją nukentėjo daugiau kaip 60 žmonių, tarp jų 27 policininkai. 26 žmonės buvo sulaikyti.

Policijai bandant išstumti protestuotojus į aplinkines gatves, dauguma kitų atsisėdo ant žemės ir atsisakė aikštę palikti.

Kai kurie protestuotojai bandė prasibrauti pro metalinius užtvarus, saugančius žemesniuosius parlamento rūmus.

Demonstraciją organizavo „pasipiktinusieji“, populiarus judėjimas, nukreiptas prieš politinę sistemą, kuri, anot jų, krizės metu neleidžia pasisakyti paprastiems ispanams.

Dėl ekonominės krizės Ispanijos ūkis paniro į recesiją. Milijonai žmonių neteko darbo, šeimos ėmė skursti. Nedarbas šalyje siekia beveik 25 proc.

Anot protestuotojų, premjero Mariano Rajoy konservatorių vyriausybės politika, taip pat sprendimai mažinti algas ir didinti mokesčius, taip siekiant pažaboti deficitą, labiausiai nuskriaudė skurdžiausiai gyvenančius.

Protestuotojus dar labiau supykdė euro zonos šalių siūlymas suteikti Ispanijai iki 100 mlrd. eurų paskolą šalies bankams gelbėti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi