Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.21 18:47

Ukrainoje žuvo daugiau žurnalistų nei Irake ar Sirijoje

BNS 2014.07.21 18:47

Ukraina pirmąjį šių metų pusmetį buvo pavojingiausia šalis žurnalistams, pirmadienį paskelbė žiniasklaidos saugumo organizacija „International News Safety Insitute“ (INSI).

Ukraina pirmąjį šių metų pusmetį buvo pavojingiausia šalis žurnalistams, pirmadienį paskelbė žiniasklaidos saugumo organizacija „International News Safety Insitute“ (INSI).

Ukrainoje, kur prorusiški separatistai rytiniuose regionuose kovoja su vyriausybinėmis pajėgomis, nuo sausio 1 dienos iki birželio 30 dienos žuvo septyni reporteriai ir jų padėjėjai.

Tai vienu daugiau nei Irake ir dviem daugiau nei Sirijoje bei Pakistane, nurodoma Londone įsikūrusios INSI pusmečio ataskaitoje.

Žurnalistų mirties atvejų visame pasaulyje padaugėjo nuo 40 pirmąjį 2013 metų pusmetį iki 61 šiemet, sakoma ataskaitoje.

Per visus praėjusius metus žuvo iš viso 110 žurnalistų, dirbusių visame pasaulyje.

Tarp šiemet Ukrainoje žuvusių žurnalistų ir jų padėjėjų yra du Rusijos televizijos operatoriai ir garso inžinierius, italų reporteris ir jo vertėjas iš rusų kalbos. Visi jie rengė reportažus apie kovas šalies rytuose.

Be to, INSI ataskaitoje priduriama: „Nesuskaičiuojama daugybė kitų žurnalistų regione sulaukė grasinimų, buvo užpulti ir pagrobti“.

INSI, kurią remia pagrindinės pasaulio žiniasklaidos organizacijos, tarp jų ir „Reuters“, rengia kursus, kaip sumažinti riziką konfliktines situacijas nušviečiantiems darbuotojams, nepriklausomiems reporteriams ir jų padėjėjams.

Naujausioje savo ataskaitoje organizacija sako, kad Irake, kuris dešimtmetį yra tarp pavojingiausių žurnalistams pasaulio valstybių, mirties atvejų padaugėjo radikaliems islamistams birželį užėmus dideles šalies teritorijos dalis ir atrėmus vyriausybines pajėgas.

Kol kas 2014 metais visame pasaulyje dauguma aukų – 23 – yra televizijų reporteriai ir jų komandų nariai. Taip pat žuvo 16 radijo žurnalistų ir 14 laikraščių korespondentų. Naujienų agentūros neteko šešių darbuotojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi