Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.21 17:29

Rusija pateikė savo versiją dėl „Boeing“ katastrofos

DELFI.lt, BNS 2014.07.21 17:29

Rusijos Gynybos ministerija skelbia, kad liepos 17 d. įvykusios „Boeing 777“ aviakatastrofos metu danguje virš Ukrainos šalia lėktuvo buvo Ukrainos oro ginkluotųjų pajėgų lėktuvas, manoma, „Su-25“.

Rusijos Gynybos ministerija skelbia, kad liepos 17 d. įvykusios „Boeing 777“ aviakatastrofos metu danguje virš Ukrainos šalia lėktuvo buvo Ukrainos oro ginkluotųjų pajėgų lėktuvas, manoma, „Su-25“.

Atstumas tarp lėktuvų esą buvo apie 5 km, tai atitinka raketų „oras-oras“ nuotolio parametrus, kuriomis apginkluojami tokie lėktuvai, rašo lifenews.ru.

„Kodėl karinis lėktuvas buvo tame pačiame koridoriuje ir tame pačiam ešelone su civiliu lėktuvu?“ – liepos 21 d. spaudos konferencijoje pareiškė Rusijos karinių pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininkas generolas-leitenantas Andrejus Kartapolovas.

Pasak jo, Ukrainos teritorijoje nukritęs „Boeing 777“ lėktuvas skrido virš Ukrainos kariuomenės zenitinių raketų kompleksų „Buk“ veikimo zonos.

Pirmadienį per pasitarimą Maskvoje jis pateikė lėktuvo skrydžio schemą.

„Schemoje matyti, kad lėktuvo trasa bei vieta, virš kurios jis buvo numuštas, yra Ukrainos ginkluotųjų pajėgų zenitinių raketų kompleksų „Buk“ veikimo zonoje“, – sakė generolas.

Rusijos generalinio štabo duomenimis, МН17 reiso lėktuvo greitis ėmė mažėti 17.20 val., o 17.23 val. jis išnyko iš radarų lauko.

Rusijos generalinis štabas taip pat pareiškė, kad atsakyti į klausimą, kokios buvo orlaivio katastrofos priežastys – ar tai buvo ekipažo, ar Ukrainos dispečerių komandos klaida – bus galima iššifravus savirašius lėktuvo prietaisus.

Be to, Generalinis štabas taip pat pranešė, kad tą dieną, kai sudužo „Boeing“, Rusijoje buvo užfiksuotas išaugęs Ukrainos radiolokacinių stočių veiklos intensyvumas.

Tikina netiekę ginklų separatistams

„Rusijos Federacija neperdavė liaudies savanoriškoms pajėgoms zenitinių raketinių kompleksų „Buk“, nei kitų ginkluotės bei karinės technikos vienetų“, – sakė A. Kartopolovas.

Pasak jo, Rusijos kariškių parengta medžiaga apie Malaizijos lėktuvo „Boeing“ katastrofą bus pirmadienį perduota Europos šalių ir Malaizijos ekspertams.

„Tai leis suformuoti objektyvų vaizdą“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi