Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.25 19:34

B. Obama įspėja Iraną: laikas diplomatijai „nėra neribotas“

ELTA 2012.09.25 19:34

JAV prezidentas Barackas Obama griežtu perspėjimu paragino Iraną diplomatinėmis priemonėmis spręsti ginčą dėl šalies branduolinės programos.  

JAV prezidentas Barackas Obama griežtu perspėjimu paragino Iraną diplomatinėmis priemonėmis spręsti ginčą dėl šalies branduolinės programos.

Laikas tam „nėra neribotas“, pareiškė B. Obama, antradienį sakydamas kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje Niujorke. „Jungtinės Valstijos darys tai, ką privalo, kad sutrukdytų Iranui pasigaminti branduolinį ginklą“, – pabrėžė jis.

Branduolinį ginklą turintis Iranas grasintų Izraeliui sunaikinimu, sukeltų nesaugumą Persijos įlankos šalyse ir sukeltų grėsmę pasaulio ekonomikos stabilumui, toliau kalbėjo prezidentas. Šalis esą iki šiol neišnaudojo savo galimybių pademonstruoti, kad jos branduolinė programa yra taiki.

B. Obama savo kalboje taip pat smerkė pastarąją antiamerikietiško smurto bangą Artimuosiuose Rytuose, pareikalavusią daugybės žmonių gyvybių. „Nėra žodžių, kuriais būtų galima atsiprašyti už nekaltų žmonių žūtį, – sakė jis. – Nėra filmo, kuris pateisintų išpuolį prieš ambasadą“. Čia prezidentas turėjo omenyje ataką prieš JAV konsulatą Libijos Bengazio mieste, per kurią žuvo JAV ambasadorius.

B. Obama ataką prieš konsulatą pavadino išpuoliu prieš Ameriką. JAV ambasadoriaus Chriso Stevenso nužudymas esą taip pat yra ataka prieš Jungtinių Tautų idealus, kuriais remiantis, žmonės savo nesutarimus turi spręsti taikiai. „Šiandien mes turime pareikšti, kad smurtas ir netolerancija neturi erdvės mūsų Jungtinėse Tautose“, – pažymėjo JAV vadovas.

JAV sukurtą antiislamišką filmą, sukėlusį protestus arabų pasaulyje, B. Obama pavadino „įžeidimu ne tik musulmonams, bet ir amerikiečiams“. JAV, anot jo, priima bet kokios rasės ir religijos žmones. „Mes suprantame, kodėl žmonės jaučiasi įžeisti filmo, nes tarp jų yra milijonai mūsų piliečių“, – kalbėjo B. Obama.          

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi