Pasaulyje

2014.07.21 16:38

Ukrainos kariai spaudžia separatistus, Donecke – mūšiai

15min.lt, BNS2014.07.21 16:38

Prie Donecko geležinkelio stoties prieigose esančio prekybos centro pirmadienį nugriaudėjo sprogimas, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Prie Donecko geležinkelio stoties prieigose esančio prekybos centro pirmadienį nugriaudėjo sprogimas, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Kaip teigė liudininkai, netoli įvykio vietos važiavę automobiliais, sprogimo metu žuvo žmonės ir yra sužeistųjų. Apie konkretų aukų skaičių nepranešama.

Teigiama, kad sprogimo metu buvo apgadintos šalia buvusios transporto priemonės. Informaciją apie aukas patvirtino ir šaltiniai Donecko srities administracijoje.

Ukrainos pajėgos: Donecke – jokios artilerijos ar aviacijos

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas pareiškė, kad vyriausybės ginkluotosios pajėgos nėra atsakingos už sprogimus, pirmadienį driokstelėjusius Donecko centre.

Dieną anksčiau Donecką kontroliuojantys prorusiški sukilėliai pranešė, kad į miesto gilumą mėgina veržtis ukrainiečių tankai.

„Mums griežtai įsakyta mieste nenaudoti aviacijos smūgių ir artilerijos. Jeigu mieste vyksta kautynės – turime informacijos, kad ten yra maža savarankiška grupuotė, kuri kaunasi su teroristais“, – teigė tarybos atstovas Andrijus Lysenka per spaudos konferenciją.

„Dirbama valant miesto prieigas, naikinant teroristų blokavimo postus. Jeigu buvo sprogimų miesto viduryje – tuomet tai ne Ukrainos karių (darbas)“, – sakė jis.

Separatistai spaudžiami į kampą

Tuo metu Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) atstovai savoje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad separatistai keliose vietovėse yra spaudžiami į kampą.

„Suprasdami tai, jie demonstruoja didžiulį pasipriešinimą. Luhansko oro uoste esantys Ukrainos kariai yra aprūpinti šaudmenimis ir karine technika, dėl to teroristai buvo išstumti iš oro uosto teritorijos. ATO pajėgos sekmadienį taip pat užblokavo Lisičansko miestą. Naktį teroristai keletą sykių bandė iš jo pasitraukti. Per mūšius Ukrainos kariai sugadino teroristų karinę techniką ir nukovė keletą priešų“, – teigiama ATO pranešime.

ATO spaudos centre paskelbta, kad teroristai yra apsupti aplink Gorlivką ir Donecką. Taip pat Ukrainos kariai atkovojo didelę teritoriją tarp Artemovsko, Gorlivkos ir Konstantinovkos.

„Išsiplėtė ATO kontroliuojama zona prie Donecko oro uosto ir tai itin apsunkino teroristų situaciją. Vis dėlto teroristai tebetęsia Ukrainos karių apšaudymus“, – teigia ATO atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.