Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV: įrašai, kuriuose separatistai prisipažįsta numušę lėktuvą, nesuklastoti

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) paskelbti perimti pokalbiai telefonu, kuriuose prorusiški separatistai kalba apie tai, kaip jie numušė MH17 reisu skridusį Malaizijos lėktuvą, yra nesuklastoti, sekmadienį pranešė JAV ambasada Kijeve.

Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) paskelbti perimti pokalbiai telefonu, kuriuose prorusiški separatistai kalba apie tai, kaip jie numušė MH17 reisu skridusį Malaizijos lėktuvą, yra nesuklastoti, sekmadienį pranešė JAV ambasada Kijeve.

SBU ketvirtadienį paskelbė įrašą, kuriame, jos teigimu, girdėti pokalbiai telefonu tarp sukilėlių ir Rusijos karinės žvalgybos karininko. Įraše jie pripažįsta, jog numušė keleivinį lainerį, per klaidą palaikę jį kariniu lėktuvu.

Šie įrašai buvo paskelbti kaip pagrindinis įrodymas, patvirtinantis Kijevo kaltinimus, kad Rusijos remiami separatistai numušė lainerį. Tačiau sukilėliai dėl šios katastrofos kaltina Ukrainos armiją.

„Garso įrašų duomenis, kuriuos žiniasklaidai pateikė Ukrainos saugumo tarnyba, įvertino JAV žvalgybos bendruomenės analitikai, kurie patvirtino, kad tai autentiški pokalbiai tarp žinomų separatistų lyderių“, – rašoma JAV ambasados Ukrainoje paskelbtame pareiškime.

Viename įrašų girdėti, kaip sukilėlių lyderis, pravarde Majoras, sako, kad maištininkai numušė lainerį, ir patikina abejojantį bendražygį, jog tai „100 procentų keleivinis lėktuvas“.

Sekmadienį Ukrainos saugumo agentūra paskelbė naujų separatistų pokalbių įrašų, kuriuose jie tariasi, kaip paslėpti sudužusio orlaivio juodąsias dėžes nuo tarptautinių stebėtojų.

Olandijos premjeras: V. Putinas padės atgauti sudužusio lainerio aukų palaikus ir juodąsias dėžes

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį pažadėjo Nyderlandų premjerui Markui Rutte, kad padės atgauti ir Ukrainos rytuose veikiančių sukilėlių ten sudužusio Malaizijos keleivinio lėktuvo aukų palaikus ir lainerio juodąsias dėžės.

V. Putinas, kuris, kaip manoma, gali daryti įtaką prorusiškiems sukilėliams, šį pažadą davė trečiąkart kalbėdamasi telefonu su M. Rutte nuo ketvirtadienį įvykusios katastrofos. Taip nurodė Olandijos vyriausybės spaudos tarnyba RVD, didėjant tarptautiniam pasipiktinimui dėl sulaikytų palaikų.

„Be leidimo nevaržomai dirbti katastrofos vietoje, pokalbis buvo suteiktas į praktinius reikalus – konkrečiai į traukinio, kuriame yra dauguma palaikų, išvykimą, taip pat juodųjų dėžių perdavimą“, – viena RVD atstovė, prašiusi neviešinti jos vardo, sakė naujienų agentūrai AFP.

„Abiem atvejais V. Putinas žadėjo savo visišką bendradarbiavimą“, – pridūrė atstovė.

Nyderlandų piliečiai sudarė daugumą iš 298 žmonių, buvusių oro bendrovės „Malaysia Airways“ reiso MH17 lėktuve, kuris tikriausiai buvo numuštas prorusiškų sukilėlių paleistos raketos.

Maždaug 200 aukų palaikai, surinkti iš katastrofos vietos rytų Ukrainoje, yra laikomi geležinkelio vagonuose šaldytuvuose netoliese esančiame mieste, laukiant, kol atvyks tarptautiniai tyrėjai.

Ukrainos sukilėliai taip pat teigė turintys lainerio juodąsias dėžes, kurios būtų itin svarbios šios tragedijos tyrimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi