Pasaulyje

2014.07.18 19:20

Sulaikyti du Rusijos piliečiai, kurie įtariami paleidę raketą iš sistemos „Buk“

DELFI.lt, 15min.lt2014.07.18 19:20

Ukrainos saugumo pareigūnai skelbia nustatę, kas ir kaip galėjo numušti virš Ukrainos teritorijos „Malaysia Airlines“ lainerį, kuriuo skridę 295 žmonės žuvo. Pareigūnai teigia surinkę įrodymų, kad zenitinė raketinė sistema „Buk“, iš kurios paleistos raketos pataikė į lainerį, drauge su įgula buvo atvežta iš Rusijos, o po lemtingo paleidimo naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo skubiai išgabenta atgal į Rusiją, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos saugumo pareigūnai skelbia nustatę, kas ir kaip galėjo numušti virš Ukrainos teritorijos „Malaysia Airlines“ lainerį, kuriuo skridę 295 žmonės žuvo. Pareigūnai teigia surinkę įrodymų, kad zenitinė raketinė sistema „Buk“, iš kurios paleistos raketos pataikė į lainerį, drauge su įgula buvo atvežta iš Rusijos, o po lemtingo paleidimo naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo skubiai išgabenta atgal į Rusiją, praneša naujienų agentūra „Unian“.

19.07 val. Ukrainos saugumo tarnyba skelbia nustačiusi, kas ir kaip numušė Malaizijos lainerį

Ukrainos saugumo pareigūnai skelbia nustatę, kas ir kaip galėjo numušti virš Ukrainos teritorijos „Malaysia Airlines“ lainerį, kuriuo skridę 295 žmonės žuvo.

Pareigūnai teigia surinkę įrodymų, kad zenitinė raketinė sistema „Buk“, iš kurios paleistos raketos pataikė į lainerį, drauge su įgula buvo atvežta iš Rusijos, o po lemtingo paleidimo naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo skubiai išgabenta atgal į Rusiją, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos pareigūnai skelbia penktadienį sučiupę du Rusijos piliečius, kurie tikriausiai paleido raketą iš sistemos „Buk“.

Sulaikyti įtariami teroristai iš Rusijos

Donecko srityje prie sienos su Rusija penktadienį buvo sulaikyti du Rusijos piliečiai, kurie paleidinėdavo raketas iš zenitinio raketinio komplekso „Buk”.

Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos saugumo tarnybos atstovas Valentynas Nalivaičenka.

„Kompleksą „Buk“ turintiems teroristams nepakako savų žmonių, kurie paleidinėtų raketas. Ukrainos pasieniečiai sulaikė du Rusijos piliečius. Kiekvienas turėjo su savimi Rusijos pasą, o pas vieną buvo rastas ir karinis bilietas, kuriame pažymėta, jog jis yra raketininkas“, – teigė V. Nalivaičenka.

Pareigūnas tvirtino, kad sulaikytiems asmenims pateikti kaltinimai terorizmu.

17.00 val. Sudužusio Malaizijos oro linijų lėktuvo maršrutas užminė dar vieną mįslę

„Malaysia Airlines“ lėktuvas, kuris greičiausiai buvo numuštas Ukrainoje prie sienos su Rusija, vyko kitu maršrutu, nei įprasta skrendant iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, teigia vienas aviacijos ekspertas.

Apie tai rašo businessinsider.com.

Skelbiama, kad aviakatastrofą patyręs lėktuvas nukrypo 482 kilometrus į šiaurę nuo įprastinio maršruto.

Komercinių skrydžių pilotas, einantis leidinio „Aviation International News Safety“ leidinio redaktoriaus pareigas, Robertas Markas teigia, jog įprastai Malaizijos oro linijų lėktuvai iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skrenda maršrutu, besidriekiančiu labiau į pietus.

Anot R. Marko: „Kaip pilotas galiu jums pasakyti vieną dalyką: jeigu mano skrydžio maršrutas būtų driekęsis virš Ukrainos ir Rusijos pasienio, kur pastaruoju metu vyksta tokie neramumai, jokiais būdais nebūčiau sutikęs taip skristi. Apsilankiau „FlightAware“ sistemoje, kuria pilotai šiomis dienomis naudojasi, norėdami pamatyti, iš kur lėktuvai kyla ir kaip skrenda. Peržiūrėjau pastarųjų dviejų savaičių MH17 skrydžius. Vakarykštis skrydis vyko žymiau giliau į šiaurę Ukrainos gilumon nei ankstesni skrydžiai (...)“.

„Malaysia Airlines“ atstovai tvirtina, jog lėktuvas skrido patvirtintu maršrutu, kurį renkasi ir kitos oro linijos.

16.43 val. Ukrainos saugumo tarnyba gavo įrašus teroristų pokalbių, kur patvirtinamas faktas, jog „Donecko liaudies respublikos“ separatistai iš Rusijos teritorijos sulaukė „Buk-M“ zenitinių raketų komplekso, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Remiantis pranešimu, zenitinių raketų kompleksas į Ukrainą atvyko kartu su ekipažu. Liepos 14 dieną Ukrainos saugumo tarnyba pirmą kartą gavo duomenų, jog teroristai turi „Buk“ kompleksą, tačiau tuomet nepavyko patvirtinti informacijos, jog ši raketų sistema tikrai atsidūrė Ukrainos teritorijoje.

Liepos 17 dieną žvalgybai pavyko sužinoti, jog kompleksas kartu su ekipažu Ukrainos teroristams perduotas ties Suchodolsku.

9 valandą rytą „Buk-M“ buvo nugabentas į Donecką, o vėliau perkeltas į Pervomaiską. Kartu su „Buk“ teroristai gavo tris savaeiges artilerijos sistemas „Gvozdika“.

Teroristų pokalbiuose su Rusijos atstovais aiškiai įvardijama, jog separatistai laukia ne tik karinės technikos ir pastiprinimo, bet ir veiksmų iš Rusijos teritorijos.

Kiek anksčiau penktadienį Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka pranešė, kad naktį iš liepos 17 į 18 d. zenitinių raketų kompleksas „Buk“, iš kurios numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas, buvo išvežtas į Rusijos teritoriją.

Kaip rašo UNIAN, apie tai A. Gereščenka pranešė socialiniame tinkle „Facebook“.

„Remiantis naujausia turima informacija, tarptautinės klasės teroristas I. Strelkovas, taip pat save vadinantis Girkinu, naktį buvo atvykęs į Snežną tam, kad išspręstų situaciją dėl numušto Malaizijos lėktuvo „Boeing“. Naktį zenitinių raketų kompleksas „Buk“, iš kurio buvo paleista raketa, išvežtas į Rusijos teritoriją, kur tikriausiai jis bus sunaikintas kartu su šio teroristinio akto vykdytojais, kurie pakišo V. Putiną ir I. Strelkovą. Pastarasis džiugiai pranešė apie numuštą Ukrainos lėktuvą „An-26“, – rašo A. Gereščenka.

Jis pabrėžė, kad remiantis naujausiais Ukrainos žvalgybos pateikiamais duomenimis, įvykio vietoje teroristų rastos juodosios dėžės liepos 18 d. bus perduotos Rusijos Federalinei saugumo tarnybai.

„Tai taps dar vienu V. Putino įvykdytu tarptautinių aviakatastrofų tyrimo taisyklių pažeidimu, tačiau juk po Lenkijos lėktuvo, kuriuo skrido šios šalies prezidentas, katastrofos jam tai nebe naujiena!“ – patikino A. Gereščenka.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt