Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.18 13:45

Izraeliui įsiveržus į Gazą žuvo mažiausiai 23 palestiniečiai

BNS 2014.07.18 13:45

Izraelis penktadienį paryčiais pradėjo antžeminį puolimą Gazoje, apšaudydamas taikinius iš artilerijos ir kovai su „Hamas“ kovotojais pasitelkdamas tankus bei pėstininkus.

Izraelis penktadienį paryčiais pradėjo antžeminį puolimą Gazoje, apšaudydamas taikinius iš artilerijos ir kovai su „Hamas“ kovotojais pasitelkdamas tankus bei pėstininkus.

Oranžinės spalvos žybsniai nušviesdavo Gazos Ruožo rytinę dalį, kai žydų valstybės karo laivai Viduržemio jūroje netoli kranto šaudė sviedinius ir trasuojančias kulkas, o sraigtasparniai atakavo taikinius kitapus sienos.

Atsakydami „Hamas“ kovotojai leido raketas Izraelio pietinių Ašdodo ir Aškelono miestų kryptimi.

Palestiniečių sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė, kad Izraeliui pradėjus 1,8 mln. gyventojų turinčio Gazos Ruožo antžeminį puolimą, jau žuvo 23 palestiniečiai.

Izraelis savo ruožtu pranešė, kad per susirėmimą žuvo vienas jo karys.

Kariuomenės išplatintame vaizdo įraše matyti, kaip vienam kariui atidarius tvorą pasienyje, šeši tankai rieda per smėlio kopas Gazoje. Įraše taip pat matyti dvi ilgos eilės pėstininkų.

„Naudojame labai didelę ugnies galią ir artileriją“, – sakė armijos atstovas spaudai brigados generolas Moti Almozas.

„Kovos veiksmų zonoje Gazos Ruože yra daug karių, jie užima savo taikinius, tunelius, „Hamas“ taikinius“, – pridūrė jis.

Izraelis leido suprasti, kad invazija bus riboto masto – bus puolami kovotojų iškasti tuneliai, ir sakė, jog neketina nuversti Gazos Ruožą valdančio judėjimo „Hamas“.

„Hamas“ atstovas spaudai Sami Abu Zuhri paniekinamai reagavo į Izraelio invaziją, pareiškęs: „Įspėjame (Izraelio premjerą) Netanyahu apie baisias tokio kvailo veiksmo pasekmes“.

Televizijos reportažuose buvo rodoma, kaip priešraketinės gynybos sistema „Iron Dome“ („Geležinis kupolas“) numušė kovotojų paleistas raketas. Pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta.

M. Almozas sakė, kad vienas karys žuvo ir dar keli buvo sužeisti per susirėmimus, kurie, kaip praneša žiniasklaida, vyksta keliuose rajonuose Gazos Ruožo šiaurėje ir pietuose.

Tai antrasis žydas, žuvęs per 11 dienų trunkančią operaciją, kuri ketvirtadienį vėlai vakare peraugo į antžeminį puolimą. Prieš dvi dienas per raketų ataką žuvo civilis.

Iš viso nuo liepos 8 dienos Izraeliui bombarduojant Gazą, o „Hamas“ apšaudant žydų valstybę raketomis, žuvo jau 251 palestinietis.

„Hamas“ ginkluotas sparnas paskelbtame pareiškime nurodė, kad detonavo tris sprogstamuosius užtaisus Gazos šiaurėje, ir kad „susirėmimai tebevyksta“.

Jis taip pat pranešė atrėmęs Izraelio karių mėginimą patekti į Beit Hanuno miestą ir septynis jų sužeidęs.

Izraelis puolimą iš oro ir jūros pradėjo siekdamas nutraukti Gazos kovotojų vykdomą apšaudymą raketomis, kurių kasdien paleidžiama daugiau nei 100.

Vis daugiau palestiniečių raketų pasiekia Jeruzalę ir Tel Avivą arba netgi šiaurinį Haifos uostamiestį, ir dėl tokių apšaudymų šimtai tūkstančių izraeliečių priversti glaustis slėptuvėse.

Penktadienį į Izraelį buvo paleista dar mažiausiai 20 raketų, nurodė kariuomenės atstovė spaudai.

Dabartinį konfliktą išprovokavo praėjusį mėnesį Vakarų Krante įvykdytas trijų žydų paauglių nužudymas ir liepos 2 dienos incidentas, kai keršijant už tuos tris izraeliečių jaunuolius buvo pagrobtas ir nužudytas palestiniečių paauglys.

Izraelio kariuomenės paskelbtame pareiškime rašoma, kad bus mobilizuoti dar 18 tūkst. atsargos karių, kurie prisijungs prie daugiau nei 30 tūkst. jau pašauktų į karo tarnybą kariškių.

Susirėmimai atsinaujino iš karto po to, kai baigėsi penkias valandas trukusios laikinos paliaubos, kurias humanitariniais sumetimais paragino paskelbti Jungtinės Tautos, kad palestiniečiai pasirūpintų maisto atsargomis.

Izraelis pastarąjį kartą buvo surengęs didžiulio masto invaziją į Gazos Ruožą per tris savaites nuo 2008-ųjų gruodžio 27 dienos iki 2009 metų sausio 18-osios trukusį karą, kuris pareikalavo 1 417 palestiniečių ir 13 izraeliečių gyvybių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi