Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Šaltinis: Izraelis ir „Hamas“ susitarė dėl naujų paliaubų nuo penktadienio

BNS 2015.09.08 13:45

Izraelis ir islamistų judėjimas „Hamas“ susitarė penktadienį 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku nutraukti ugnį, ketvirtadienį sakė vienas izraeliečių pareigūnas.

Izraelis ir islamistų judėjimas „Hamas“ susitarė penktadienį 3 val. Grinvičo (6 val. Lietuvos) laiku nutraukti ugnį, ketvirtadienį sakė vienas izraeliečių pareigūnas.

Šis pareigūnas, kuris nesutiko skelbti savo pavardės, sakė, kad Izraelis ir „Hamas“ „susitarė dėl ugnies nutraukimo, kuris prasidės rytoj 6 val. ryto“.

„Hamas“ atsisakė patvirtinti šį pranešimą. Judėjimo atstovas Fawzi Barhumas (Fauzis Barhumas) sakė: „Mes neturime informacijos apie šį susitarimą“.

Galimas persilaužimas buvo pasiektas prasidėjus dešimtai didelės konfrontacijos tarp Izraelio ir „Hamas“ dienai. Didžiausios per penkerius pastaruosius metus kovos Gazos Ruože ir jo apylinkėse jau pareikalavo 231 gyvybės šioje palestiniečių teritorijoje ir tik vienos – Izraelyje.

Trapus penkių valandų ugnies nutraukimas humanitariniais sumetimais, kurį paskelbti ragino Jungtinės Tautos (JT), įsigaliojo 7 val. Grinvičo (10 val. Lietuvos) laiku, bet po dviejų valandų Izraelyje nukrito trys iš Gazos Ruožo iššauti minosvaidžio sviediniai, pranešė armija. „Hamas“ paneigė, kad buvo paleisti kokie nors sviediniai.

Smogė trys sviediniai

Trys minosvaidžio sviediniai, ketvirtadienį paleisti iš Gazos Ruožo, smogė pietų Izraeliui, pranešė armija.

Šis incidentas įvyko praėjus dviem valandoms po to, kai įsigaliojo laikinos humanitarinės paliaubos.

Sviediniai nukrito Eškolo rajone, kuris ribojasi su Gazos Ruožo pietine dalimi, šaltiniai armijoje sakė naujienų agentūrai AFP,

Dėl išpuolio jie kaltino islamistų judėjimą „Hamas“, tačiau nepateikė daugiau jokių detalių.

Apie atakos padarytą žalą arba nukentėjusius žmones pranešimų nebuvo.

„Hamas“ šio incidento kol kas nekomentavo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi