Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.17 14:04

Reaguodama į naujas Vakarų sankcijas, Rusija prakalbo apie gynybos išlaidų didinimą

ELTA 2014.07.17 14:04

Paskelbus naujas Vakarų sankcijas dėl krizės Ukrainoje, Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas užsiminė, jog Maskva gali padidinti gynybos išlaidas, skelbia „Reuters“.

Paskelbus naujas Vakarų sankcijas dėl krizės Ukrainoje, Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas užsiminė, jog Maskva gali padidinti gynybos išlaidas, skelbia „Reuters“.

D. Medvedevas pažymėjo, jog Rusija nenusileis JAV ir Europos Sąjungos paskelbtoms sankcijoms, tačiau pripažino vyriausybės posėdyje, kad tokie veiksmai gali grąžinti santykius į šaltojo karo paskutinius etapus.

„Sankcijos yra blogis, – posėdyje kalbėjo V. Putinas. – Tarptautinė statistika rodo, kad tokios sankcijos niekada nieko neparklupdė ant kelių“.

Pasak D. Medvedevo, tokie veiksmai „paveikia mūsų biudžeto politiką“.

„Mes turėsime daugiau dėmesio skirti gynybos ir saugumo išlaidoms. Mes žinome, kaip tai padaryti“, – pažymėjo Rusijos premjeras.

D. Medvedevas akcentavo, kad sankcijos nepadės Ukrainai, kur prorusiškai nusiteikę separatistai sukilo rytiniuose šalies regionuose, ir paskatins nusistatymą prieš JAV Rusijoje.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel švenčia šešiasdešimtąjį gimtadienį. Jis bus paminėtas A. Merkel vadovaujamos krikščionių demokratų partijos būstinėje Berlyne.

Į būstinę pačios A. Merkel kvietimu atvyks istorikas Jurgenas Osterhammelis, kuris sakys kalbą – laikų horizontai istorijoje. Renginyje dalyvaus apie tūkstantis svečių.

Per Europos lyderių viršūnių susitikimą A. Merkel dovanų gavo Vokietijos futbolo rinktinės marškinėlius. Tačiau ant jų – ne futbolininkų, bet Europos šalių vadovų parašai. Tai esą simbolizuoja A. Merkel pergalę, ji laikoma viena iš pagrindinių lyderių, vedusių Europą iš skolų krizės.

Jubiliejaus proga A. Merkel pasveikino ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Likimas lėmė Jums svarbų vaidmenį XXI amžiaus Europos istorijoje. Su pasigėrėjimu sekame, kaip ryžtingai ir tvirtai Jūs atliekate savo misiją ‒ vienyti ir kurti stabilią Europą“, – sakoma Prezidentės sveikinime.

Pasak šalies vadovės, Vokietijos Kanclerė yra įkvepiantis atsakingos ir sėkmingos asmenybės ir politikės pavyzdys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi