Pasaulyje

2014.07.17 10:58

V. Putinas komentuoja sankcijas: tai pakenks pačioms JAV

DELFI.lt 2014.07.17 10:58

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo, kad Rusijai paskelbtos sankcijos įstums rusų ir amerikiečių santykius į aklavietę ir prieštarauja pačių Jungtinių Valstijų strateginiams interesams.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo, kad Rusijai paskelbtos sankcijos įstums rusų ir amerikiečių santykius į aklavietę ir prieštarauja pačių Jungtinių Valstijų strateginiams interesams.

Atsakydamas į žurnalistų klausimą apie dar vieną Jungtinių Valstijų sankcijų paketą Rusijai, V. Putinas, kaip pažymi „Itar-Tass“, reagavo sarkastiškai: „Na ką jūs!“.

„Reikia pažiūrėti, kokios tai sankcijos, deramai išsiaiškinti, be sambrūzdžio, ramiai“, – teigė jis.

„Be jokios abejonės, šiuo atveju jos įvarys rusų ir amerikiečių santykius į aklavietę, padarys jiems labai rimtos žalos. Esu įsitikinęs, kad tai kenkia ilgalaikiams nacionaliniams amerikiečių valstybės bei Amerikos gyventojų interesams“, – pridūrė V. Putinas, šiuo metu viešintis Brazilijoje.

„Labai gaila, kad mūsų partneriai eina būtent šiuo keliu, – tęsė jis. – Tačiau mūsų durys derybų procesui ir išeičiai iš šios padėties neuždarytos“. V. Putinas išreiškė viltį, kad nugalės sveikas protas ir troškimas sureguliuoti visas problemas taikiu, diplomatiniu būdu, rašo newsru.com.    

Rusijos lyderis atkreipė dėmesį, kad Rusijai paskelbtos sankcijos kenkia pačioms Jungtinių Valstijų įmonėms.

„Priemonės, kurių imasi (Jungtinių Valstijų) administracija, mano nuomone, prieštarauja pačių Jungtinių Valstijų nacionaliniams interesams, – pažymėjo jis. – Stambios bendrovės nori dirbti Rusijoje, tačiau susidūrusios su tam tikrais apribojimais, jos praras savo konkurencingumą kitų pasaulinių energetikos įmonių atžvilgiu“.

V. Putinas teigė, kad amerikiečių įmonėms buvo suteikta galimybė dirbti Rusijos šelfe. „Tai ką, jie (JAV vadovybė – aut. past.) nenori, kad jos ten dirbtų?“, – stebėjosi V. Putinas. Jis įsitikinęs, kad jie (JAV valdžia – aut. past.) padarys žalos savo stambiausioms energetikos įmonėms“.

„Ir dėl ko visa tai? Dėl to, kad padarius vieną klaidą, būtų padaryta dar viena?“, – svarstė V. Putinas.

Jo nuomone, tai buvo „mažiausiai neprofesionalus žingsnis“. „Anksčiau ar vėliau tokius tarptautinių problemų sprendimo būdus teks keisti, tačiau žala... Nuostolius teks skaičiuoti kaip tik tiems, kas taip elgiasi“, – perspėjo Rusijos vadovas.

D. Rogozinas: JAV nepavyks sustabdyti Rusijos

JAV sprendimas pritaikyti griežtas sankcijas Rusijos gynybos pramonės sektoriaus bendrovėms yra neteisėtos ir byloja apie nesąžiningą konkurenciją ginklų gamybos sferoje, savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas, atsakingas už Rusijos gynybos ir pramonės kompleksą, skelbia naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„JAV pritaikytos sankcijos Rusijos gynybos pramonės bendrovėms yra neteisėtos ir byloja apie nesąžiningą konkurenciją ginkluotės rinkoje. Kad ir kaip ten bebūtų, amerikiečiams jau nebepavyks sustabdyti Rusijos kariuomenės ir laivyno ginklavimosi programos“, – socialiniame tinkle pareiškė D. Rogozinas ir pridūrė, jog pakenkti Rusijos ginklų eksportui taip pat nepavyks.