Pasaulyje

2014.07.17 12:00

Likus kelioms minutėms iki paliaubų – 3 aukos Gazos ruože

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2014.07.17 12:00

Pagal paskutinius pranešimus, civilių, tarp jų ir vaikų, aukų skaičius Gazos ruože išaugo iki daugiau nei 220. Tai vis dėl to privertė Izraelį skelbti bet jau trumpas – iki šios dienos 15 val. truksiančias humanitarines paliaubas.

Pagal paskutinius pranešimus, civilių, tarp jų ir vaikų, aukų skaičius Gazos ruože išaugo iki daugiau nei 220. Tai vis dėl to privertė Izraelį skelbti bet jau trumpas – iki šios dienos 15 val. truksiančias humanitarines paliaubas.

Kita vertus, tai, kad šią Palestinos teritoriją valdantis islamistinis judėjimas „Hamas“ oficialiai atmetė Egipto tarpininkų ir Izrelio vyrausybės pasiūlytas paliaubas, o Izraelio karinės pajėgos jau perspėjo Gazos ruožo šiaurėje ir rytuose gyvenančius palestiniečius palikti savo namus, rodo, kad baudžiamoji operacija bus tęsiama.
 
Izraelio karo aviacija panaudojo prieš taikinius Gazoje ne tik bombas ir raketas, bet ir informacinius lapelius. Tūkstančiai tokių atsišaukimų buvo išmėtyti virš šiaurinės ir rytinės Gazos ruožo dalies ir juose vietos gyventojai raginami nedelsiant palikti savo namus. Izraelio vyriausybė teigimu, būtent ten yra pagrindinės „Hamas“ islamistų raketų pozicijos.

Per pusantros savaitės trunkančią krizę į Izraelį buvo paleista šimtai nevaldomų raketų. Vienas žmogus – Izraelio pilietybę turintis arabas – žuvo. Tuo metu Gazoje žuvusieji civiliai skaičiuojami šimtais.

Nors Izraelio kariškiai teigia nešaudantys į civilius, iš jų karo laivo paleistas artilerijos sviedinys Gazos pajūryje užmušė keturis vaikus ir vieną sunkiai sužalojo.

Nuo Izraelio ugnies 3 žmonės žuvo prieš įsigaliojant paliauboms

Izraelio tankui ketvirtadienį apšaudžius vieną namą Gazos Ruožo pietinėje dalyje, trys žmonės žuvo likus kelioms minutėms iki termino, kai įsigaliojo penkias valandas truksiančios paliaubos, pranešė medikai.

Greitosios pagalbos tarnybos atstovas Ashrafas al Qudra sakė, kad dar keturi žmonės buvo sunkiai sužeisti per smūgį namui Rafaho mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt