Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.16 16:12

Įtūžę ukrainiečiai: ačiū, kad padedate mums numirti!

DELFI.lt 2014.07.16 16:12

Įtūžę ukrainiečiai internautai bombarduoja Prancūzijos prezidento Francois Hollande`o ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel paskyras socialiniuose tinkluose, kaltindami juos bičiulyste su Rusija tuo metu, kai Ukrainą tebekrečia konfliktas su prorusiškais separatistais.

Įtūžę ukrainiečiai internautai bombarduoja Prancūzijos prezidento Francois Hollande`o ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel paskyras socialiniuose tinkluose, kaltindami juos bičiulyste su Rusija tuo metu, kai Ukrainą tebekrečia konfliktas su prorusiškais separatistais.

F. Hollande`o „Facebook“ svetainę pradėjo tvindyti žinutės, kuriose liejamas įtūžis dėl Paryžiaus pastangų vykdyti kontraktą su Maskva dėl dviejų modernių „Mistral“ klasės karo laivų pardavimo Rusijai, nors Vakarų šalys ir Kijevas kaltina Maskvą kurstant kruviną konfliktą Ukrainoje.

„Merci pour le `Mistral` a la Russie, Monsieur President! Vous aiderez les Ukrainiens a mourir!“ („Ačiū už „Mistral“ Rusijai, pone prezidente! Padedate ukrainiečiams numirti!“) – skelbė populiariausias komentaras.

DELFI primena, kad tūkstančiai komentatorių užtvindė A. Merkel „Facebook“ paskyrą kritikuojančiomis žinutėmis, kai buvo paskelbta nuotrauka, kurioje kanclerė matoma besijuokianti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu per sekmadienį vykusias pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynes Rio de Žaneire.

Dažniausias komentaras buvo „Danke Frau Ribbentrop“ („Ačiū, ponia Ribbentrop“), turint omenyje nacistinės Vokietijos užsienio reikalų ministrą Joachimą von Ribbentropą, pasirašiusį slaptą susitarimą su Sovietų Sąjunga dėl Lenkijos padalijimo ir Baltijos šalių aneksijos.

Tas komentarų antplūdis išprovokavo griežtą Vokietijos lyderės viešųjų ryšių komandos atsaką.

„Mieli Angelos Merkel svetainės gerbėjai – šiuo metu šiame puslapyje vyksta šiukšlinimo ataka, paskandinanti visus pranešimus tam tikrais komentarais“, – rašo A. Merkel paskyros redaktorius, pridūręs, kad jo komanda ištrins žinutes, kuriose esama „įžeidimų, šmeižto, rasizmo ir politinio ekstremizmo“.

„Ateityje tikimės turiningo ir konstruktyvaus dialogo bei viliamės, kad greitai galėtume prie jo sugrįžti“, – sakoma pranešime.

Toli nuo mūšių rytų Ukrainoje su prorusiškais sukilėliais, per kuriuos žuvo jau apie 600 žmonių, Ukrainos krizė taip pat persikėlė į kibernetinę erdvę: tiek Rusijos, tiek Ukrainos interneto „troliai“ neretai skandina žiniasklaidos kanalus kritiškais komentarais apie straipsnius ta tema.

Vokietija ir Prancūzija vadovavo Europos pastangoms atgaivinti nutrūkusias paliaubas Ukrainoje, kurios vestų prie taikos derybų ir tuo pačiu sumažintų spaudimą Europos Sąjungai (ES) imtis tolesnių sankcijų prieš Rusiją.

Trečiadienį Europos lyderiai Briuselyje nenoriai pradės diskusijas dėl galimų tolesnių sankcijų Maskvai, spaudžiant Vašingtonui ir Kijevui imtis ryžtingesnių veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi