Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.24 16:20

Vokietijoje religinio mokesčio nemokantys katalikai neteks bažnytinių teisių

ELTA 2012.09.24 16:20

Vokietijos Romos katalikai neteks teisės į Šventąją Komuniją ir kitus Sakramentus, jei nemokės Bažnyčios mokesčio, praneša BBC.  

Vokietijos Romos katalikai neteks teisės į Šventąją Komuniją ir kitus Sakramentus, jei nemokės Bažnyčios mokesčio, praneša BBC.

Pagal neseniai įsigaliojusį Vokietijos vyskupų dekretą, Bažnyčios mokesčio nemokantys asmenys nebebus laikomi katalikais. Jie nebegalės gauti Sakramentų, išskyrus prieš mirtį, negalės dirbti Bažnyčioje, bažnytinėse mokyklose ir ligoninėse ir priklausyti Bažnyčios chorams. Dekrete teigiama, kad, jei mokesčio nemokantis mirštantysis prieš mirtį nerodys atgailavimo ženklų, jis nebus laidojamas pagal katalikiškas tradicijas. Vokietijos katalikų Bažnyčia teigia priimsianti norinčiuosius sugrįžti į tikėjimą.

Visi vokiečiai, kurie oficialiai deklaruoja, kad yra katalikai, protestantai arba žydai, moka religinį mokestį, kuris sudaro papildomus 8 proc. prie pajamų mokesčio. Mokestis buvo įvestas 19 amžiuje kaip kompensacija dėl Bažnyčios turto nacionalizavimo. Katalikai sudaro apie 30 proc. Vokietijos gyventojų, bet šis skaičius mažėja.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi