Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Izraelis perspėjo 100 tūkst. Gazos gyventojų palikti namus

BNS2015.09.08 13:45

Izraelio armija perspėjo, kad apie 100 tūkst. palestiniečių, gyvenančių rytinėje Gazos Ruožo dalyje, evakuotųsi iš savo namų, trečiadienį nurodė šaltiniai kariuomenėje.

Izraelio armija perspėjo, kad apie 100 tūkst. palestiniečių, gyvenančių rytinėje Gazos Ruožo dalyje, evakuotųsi iš savo namų, trečiadienį nurodė šaltiniai kariuomenėje.

Naujienų agentūros AFP korespondentai matė informacinius lapelius, barstomus virš Gazos miesto pietrytinio Zeituno rajono, o tos ir kitų vietovių gyventojai pranešė taip pat gavę balso pašto pranešimų bei SMS žinučių, raginančių juos evakuotis iki 5 val. Grinvičo (8 val. Lietuvos) laiku.

Lapeliuose aiškinama, kad Izraelio armija rengs „aviacijos smūgius teroro objektams ir veikėjams“ Zeitune ir Šudžajoje, nes iš ten „į Izraelį leidžiama daug raketų“.

„Ši evakuacija – dėl jūsų pačių saugumo“, – sakoma pranešime, kuriame gyventojai taip pat perspėjami negrįžti namo iki atskiro pranešimo.

Panašūs pranešimai anksčiau buvo išplatinti Beit Lahijoje, kuriuose buvo įvardytas galutinis terminas – sekmadienis. Dėl to 17 tūkst. žmonių paliko savo namus ir prisiglaudė Jungtinių Tautų (JT) mokyklose.

Šie pranešimai buvo paskelbti Izraeliui devintą dieną tęsiant savo operaciją „Apsauginis skardis“ („Protective Edge“), per kurią siekiama nutraukti Gazos Ruožo kovotojų rengiamas raketų atakas.

Nuo liepos 8 dienos kovotojai paleido beveik 1 000 raketų ir minosvaidžių sviedinių į žydų valstybės teritoriją, o Izraelis smogė apie 1,5 tūkst. taikinių Gazos Ruože, nurodė armija.

Šaltiniai palestiniečių medicinos tarnybose nurodė, kad per Izraelio smūgius žuvo 205 žmonės. Antradienį Gazos Ruožo kovotojų kampanija pareikalavo pirmos izraeliečio gyvybės – raketa užmušė vieną vyrą netoli Ereco sienos perėjos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.