Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.15 16:23

Per naujus susirėmimus Rytų Ukrainoje žuvo 12 civilių

ELTA 2014.07.15 16:23

Per naujus įnirtingus susirėmimus Rytų Ukrainoje, žinybų duomenimis, žuvo mažiausiai 12 civilių, tarp jų – vaikas.

Per naujus įnirtingus susirėmimus Rytų Ukrainoje, žinybų duomenimis, žuvo mažiausiai 12 civilių, tarp jų – vaikas.

Luhanske per nuožmius mūšius tarp vyriausybinių dalinių ir prorusiškų separatistų gyventojai pateko į apšaudymą, antradienį pranešė miesto valdžia. Be to, daugiau kaip 50 civilių buvo sužeista. Donecke per kariuomenės antskrydį žuvo mažiausiai keturi civiliai. Dar keturi žmonės šiame mieste buvo sužeisti. Sukilėliai kalbėjo apie dar 10 žuvusiųjų viename miestelyje.

Ukrainos prezidentūra tuo tarpu patvirtino, kad vadovybė Kijeve nori užmegzti tiesioginį kontaktą su sukilėliais. Tai telefonu aptarė prezidentas Petro Porošenka ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Separatistų lyderis Andrejus Purginas paneigė pranešimus, kad sukilėliai gauna iš Rusijos karinės technikos. Visus ginklus, tarp jų ir raketų paleidimo įrangą, grupuotės esą pagrobė iš Ukrainos kariuomenės arsenalo.

Ukrainos vadovybė ir Vakarai kaltina Rusiją nesutrukdant ginklų ir kovotojų patekimui per Ukrainos sieną. Maskva tai neigia.

Rusijos gynybos ministerija pasiūlė 18 šalių, tarp jų – JAV, kariniams atašė sienos kontrolę. Tai būtų ruožas Pietų Rusijos Rostovo srityje, „kuri yra apšaudoma iš Ukrainos“, sakė viceministras Anatolijus Antonovas. Galimai iš Ukrainos paleista raketa sekmadienį Donecko srityje pataikė į privataus namo kiemą ir pražudė vieną rusų civilį. Kijevas kaltę dėl to suvertė separatistams. Šis incidentas dar labiau apsunkino ir taip įtemptus Rusijos ir Ukrainos santykius.

Ukrainos vidaus reikalų ministras teigia Donecke atleidęs 585 policininkus, sulaužiusius priesaiką Ukrainai. Prieš daugelį jų bus pradėtas tyrimas.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas nurodė žinyboms ir Teisingumo ministerijai patikrinti visų darbuotojų lojalumą. Tam žinybos naudoja ir melo detektorių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi