Pasaulyje

2014.07.15 14:04

Per susirėmimus žuvo bent šeši Ukrainos kariai

BNS2014.07.15 14:04

Mažiausiai šeši Ukrainos kariai žuvo per naujas prorusiškų separatistų atakas prieš vyriausybės pajėgų sargybos ir kontrolės postus netoli sienos su Rusija, antradienį pranešė Ukrainos kariškiai.

Mažiausiai šeši Ukrainos kariai žuvo per naujas prorusiškų separatistų atakas prieš vyriausybės pajėgų sargybos ir kontrolės postus netoli sienos su Rusija, antradienį pranešė Ukrainos kariškiai.

Taip pat buvo pranešta apie keturių civilių gyvybių pareikalavusį aviacijos smūgį Snižnės miestelyje, dėl kurio Kijevas neigė esantis atsakingas ir kaltino Rusiją.

Tas incidentas įvyko praėjus dviem dienoms po to, kai Maskva pagrasino imtis atsakomųjų veiksmų, vienam vyrui žuvus, kai artilerijos sviedinys sprogo prie sienos Rusijos teritorijoje.

„Šiandien 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku nežinomas lėktuvas bombardavo Snižnę. Tas skrydis gali būti įvertintas tik kaip ciniška provokacija“, – Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka sakė žurnalistams.

Jo komentaras gali būti vertinamas kaip kaltinimas Rusijai, nes sukilėliai per šį konfliktą nenaudojo aviacijos.

Kijevo vykdomos „antiteroristinės operacijos“ atstovas Vladyslavas Selezniovas sakė, kad praeitą naktį sukilėliai atakavo karinius postus keliose vietovėse.

„Dėl raketų „Grad“ atakos praeitą naktį du Ukrainos kariai buvo mirtinai sužeisti“, – jis sakė televizijai „5 kanal“.

A. Lysenka nurodė, kad per pastarąją parą žuvo iš viso šeši Ukrainos kariai, o dar 13 buvo sužeisti.

Vietos pareigūnai pranešė, kad bent keturi civiliai žuvo Snižnėje, esančioje už 20 kilometrų nuo sienos su Rusija, tačiau separatistai sukilėliai tvirtino, jog tam miesteliui smogė Ukrainos karo lėktuvas.

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ citavo vieną separatistų atstovą, kuris teigė, kad per tą ataką žuvo 10 žmonių.

Tačiau vyriausybės pareigūnai sakė, kad Ukrainos oro pajėgų lėktuvų skrydžiai buvo sustabdyti pirmadienį, kai šalies ginkluotųjų pajėgų transporto lėktuvas, kuriame buvo aštuoni žmonės, buvo numuštas raketa – kaip teigia Kijevas, galbūt paleista iš Rusijos teritorijos.

A. Lysenka nurodė, kad du gyvi likę to lėktuvo įgulos nariai veikiausiai buvo sučiupti sukilėlių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.