Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Avarijos Maskvos metropolitene aukų padaugėjo iki 19

BNS 2015.09.08 13:45

Vienam Maskvos metropoliteno traukiniui antradienį per rytinį eismo piką nulėkus nuo bėgių, mažiausiai 16 žmonių žuvo, tarp jų mašinistas, o dar per šimtą teko hospitalizuoti, pranešė sostinės pareigūnai.

Vienam Maskvos metropoliteno traukiniui antradienį per rytinį eismo piką nulėkus nuo bėgių, mažiausiai 16 žmonių žuvo, tarp jų mašinistas, o dar per šimtą teko hospitalizuoti, pranešė sostinės pareigūnai.

Vienam Maskvos metropoliteno traukiniui antradienį per rytinį eismo piką nulėkus nuo bėgių, mažiausiai 19 žmonių žuvo, tarp jų mašinistas, o dar apie 150 teko hospitalizuoti, pranešė sostinės pareigūnai.

Maskvos gelbėtojų tarnybos vadovo pavaduotojas Aleksandras Gavrilovas sakė, kad gelbėtojai iš dviejų sumaitotų vagonų ištraukė septynis lavonus ir stengiasi ištraukti dar 12.

Sužeisti keleiviai buvo gabenami ant neštuvų iš metropoliteno stoties, o sunkiausios būklės pacientai į ligoninę buvo skraidinami sraigtasparniais. Dalis keleivių, kuriems gelbėtojai padėjo išeiti į paviršių, atrodė ištikti šoko.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas sakė, kad traukinys staigiai stabdė dėl sutrikimo metropoliteno elektros sistemoje, todėl kelis vagonai nulėkė nuo bėgių tarp stočių „Slavianskij bulvar“ („Slavų bulvaras“) ir „Park Pobedy“ („Pergalės parkas“).

Manoma, kad ši avarija pagal aukų skaičių yra didžiausia per aštuonis Maskvos metro istorijos dešimtmečius. Rusijos sostinės metropolitenas yra judriausias pasaulyje.

„Stabdė labai staigiai. Šviesos išsijungė, buvo daug dūmų“, – vienas vyras sukruvinta nosimi sakė televizijai „Rossija 24“.

Rusijos nacionalinė televizija pranešė apie chaosą, kilusį po žeme važiavusiame žmonių pilname traukinyje. Keleiviai pasakojo, kad jautėsi kaip griūvančios domino kaladėlės, kai traukinys pradėjo staigiai stabdyti.

AFP korespondentai matė kelis sraigtasparnius ir dešimtis greitosios pagalbos automobilių prie metro stoties „Park Pobedy“ vakariniame Maskvos rajone.

„Galvojau, kad jau atėjo galas, – vienas keleivis pasakojo valstybinei televizijai „Rossija 24“. – Buvome įstrigę ir išsigavome tik per stebuklą.“

„Daug žmonių buvo sužeisti – daugiausiai pirmame vagone, nes vagonai įsirėžė vieni į kitus, – pridūrė jis. – Sužalojimai įvairūs: galvų, kojų.“

Populiaraus radijo „Echo Moskvy“ laidų vedėjas Aleksejus Naryškinas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kuriame matomi gelbėtojai, nešantys žuvusiojo palaikus juodame maiše.

„Jie guldo sužeistuosius. Nuolat lekia apačion su neštuvais. Neša juos į lauką. Kai kurie – be sąmonės. Kiti vaitoja iš skausmo“, – rašė A. Naryškinas.

Kitas liudininkas – marškinėlius vilkinti jaunuolis – pasakojo televizijai „Life News“: „Įlipau į vagoną, ir po maždaug 20 sekundžių užgeso šviesa, o traukinys subyrėjo. Mane nusviedė į vagono vidurį. Kilo panika.“

„Išlipom iš vagonų ir pamatėme, kad kelias užtvertas. Vyrai paėmė plaktukus ir reples, išardė kliūtį – tuomet nuėjome toliau. Traukinys buvo sudaužytas; važiuoklė atitrūkusi.“

Maskvos meras Sergejus Sobianinas, atvykęs į nelaimės vietą, pažadėjo padaryti viską, kad padėtų nukentėjusiems.

Į incidento vietą buvo pasiųsta 60 greitosios pagalbos automobilių, o vienas sunkiai sužeistas keleivis buvo išskraidintas sraigtasparniu.

Televizijos reportažuose matėsi, kaip gelbėtojai neša sužeistuosius ant neštuvų, o greitosios pagalbos gydytojai teikia kai kuriems pagalbą ant šalimai esančių vejų.

Vienas Nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas sakė televizijai, kad nelaimė įvyko, kai traukinys pradėjo staigiai stabdyti dėl klaidinančio pavojaus pranešimo.

„Tai didžiausia žmonių sukelta katastrofa Maskvos metropolitene per jo visą istoriją, – infrastruktūros analitikas Aleksejus Chazbijevas sakė AFP. – Tai pati didžiausia avarija, neskaitant teroro atakų.“

1935 metais, vadovaujant Sovietų Sąjungos diktatoriui Josifui Stalinui, atidarytas Maskvos metropolitenas, kurio stotys itin puošnios, laikomas judriausiu pasaulyje ir kasdien perveža apie 9 mln. žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi