Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dėl susirėmimų Libijoje JT evakuoja savo žmones

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinės Tautos (JT) pirmadienį paskelbė, kad evakuoja likusius savo darbuotojus iš Libijos, kai dėl kruvinų susirėmimų buvo uždarytas Tripolio oro uostas ir nutrūko oro susisiekimas su pasauliu.

Jungtinės Tautos (JT) pirmadienį paskelbė, kad evakuoja likusius savo darbuotojus iš Libijos, kai dėl kruvinų susirėmimų buvo uždarytas Tripolio oro uostas ir nutrūko oro susisiekimas su pasauliu.

Tuo tarpu tarptautinis oro uostas vėl buvo apšaudytas dešimtimis raketų, viena kurių pataikė į lėktuvą, stovėjusį ant kilimo ir tūpimo tako, pranešė saugumo šaltiniai, kol kas nepateikę jokių duomenų apie galimas aukas.

„Į oro uostą buvo paleista dešimtys raketų“, – naujienų agentūrai AFP iš įvykio vietos sakė saugumo pareigūnas Al-Jilani al-Dahechas.

Kitas pareigūnas nurodė, kad buvo pataikyta į lėktuvą.

Šaltinis oro uoste sakė, kad minėtas orlaivis priklauso privačiai Libijos oro bendrovei „Buraq Airlines“.

Susirėmimų tarp liberalių kovotojų ir radikalių islamistų nenumalšino birželį vykę rinkimai, po kurių suintensyvėjo kova dėl valdžios tarp priešiškų ginkluotų formuočių.

Politinė suirutė ir neramumai šią Šiaurės Afrikos valstybę krečia nuo 2011-ųjų, kai buvo nuverstas ilgamečio diktatoriaus Muamaro Kadhafi režimas.

„UNSMIL (JT pagalbos misija Libijoje) dėl saugumo situacijos laikinai atšaukia savo darbuotojus iš Libijos“, – sakoma šios misijos, kuri jau praėjusią savaitę evakavo iš šalies dešimtis savo darbuotojų, pareiškime.

„Po pastarojo susirėmimo sekmadienį ir dėl Tripolio tarptautinio oro uosto uždarymo misija priėjo prie išvados, kad ji negalės tęsti darbo... ir tuo pat metu užtikrinti savo darbuotojų saugumo“, – priduriama UNSMIL pareiškime.

„Tai laikina priemonė. Darbuotojai sugrįš, kai tik leis saugumo sąlygos. Jungtinės Tautos, kurios 2011-aisiais buvo su Libijos žmonėmis per jų revoliuciją, nenusigręš jiems siekiant sukurti demokratinę valstybę“, – pažymima pareiškime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi