Pasaulyje

2014.07.15 10:33

NATO: prie sienos su Ukraina – Rusijos kariai

DELFI.lt, BNS2014.07.15 10:33

Rusija prie sienos su Ukraina telkia savo pajėgas. NATO vertinimu, Rusija netoli sienos su Ukraina yra dislokavusi nuo 10 tūkst. iki 12 tūkst. karių.

09.40 val. Ukrainos „kontaktinė grupė“ siekia derybų su separatistais, sako Vokietija

Ukrainos krizės diplomatinė kontaktinė grupė siekia antradienį surengti derybas su prorusiškais separatistais vaizdo konferencijoje, o vėliau tiesiogiai su jais susitikti, pirmadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris.

09.06 val. Rusija teikia karinę pagalbą Ukrainos separatistams, sako JAV

Jungtinės Valstijos pirmadienį apkaltino Maskvą aprūpinant prorusiškus separatistus Ukrainoje karine įranga, tokia kaip tankai ir raketų sistemos.

09.04 val. D. Tymčukas: naktį teroristai 6 kartus apšaudė ATO karus, yra žuvusiųjų

Naktį iš pirmadienio į antradienį teroristai toliau apšaudė Ukrainos pajėgas. Per ataką prie Amvrosijivkos Donecko srityje Ukrainos pajėgos patyrė netekčių.

Tai pranešė Karinių – politinių tyrinėjimų grupės „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas Dmitrijus Tymčukas, rašo unian.net. 

Ši naktis kariams buvo labai įtempta – teroristai apšaudė jų pozicijas netoli Stepanovkos, dukart – prie Oleksandrivsko, patikrinimo postus netoli Stukalova Balkos ir Provalio Luhansko srityje. Prie Amvrosijivkos teroristai paleido ugnį į ukrainiečių karius iš reaktyvinės salvinės ugnies sistemos. Ukrainos kariai patyrė netekčių, žuvusiųjų skaičius tikslinamas. 

08.00 val. Rusija prie sienos su Ukraina telkia savo pajėgas. NATO vertinimu, Rusija netoli sienos su Ukraina yra dislokavusi nuo 10 tūkst. iki 12 tūkst. karių.

Tai nurodė Aljanso atstovas, pageidavęs neskelbti jo pavardės, praneša radijas „Svoboda“.

„Mūsų vertinimu, šiuo metu regione yra 10–12 tūkst. Rusijos karių. Per pastarąją savaitę užfiksavome kelių dalinių judėjimą pasienio regione“, – pažymėjo NATO pareigūnas.

Birželio viduryje Rusija atitraukė nuo sienos didžiąją dalį iš 40 tūkst. savo karių, sumažindama jų skaičių iki tūkstančio. Tačiau tuomet vėl pradėjo telkti savo pajėgas, rašo unian.net.

Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos informacijos sekretorius Andrejus Parubijus nurodo, kad prie sienos su Ukraina yra dislokuota 40 tūkst. Rusijos karių.

M. Kovalis: pasienyje su Rusija yra nekontroliuojama atkarpa

Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pavaduotojas, buvęs gynybos ministras Michailas Kovalis pareiškė, kad viena Ukrainos ir Rusijos sienos atkarpa lieka nekontroliuojama.

Tai jis nurodė radijo „Svoboda“ eteryje, rašo unian.net.

„Pasienyje nuo Šiaurės Donco yra tokia atkarpa, kurios mūsų kariškiai nedengia“, – pareiškė M. Kovalis.

Jo teigimu, Ukrainos pajėgos daro viską, kad užtikrintų sienos kontrolę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.