Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.15 10:24

EP tvirtins naująjį EK vadovą

Antradienį Europos Parlamentas turėtų patvirtinti naująjį Europos Komisijos vadovą, kuris pakeis Jose Manuelį Barroso. Juo taps ES narių jau patvirtintas centro dešiniųjų kandidatas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Antradienį Europos Parlamentas turėtų patvirtinti naująjį Europos Komisijos vadovą, kuris pakeis Jose Manuelį Barroso. Juo taps ES narių jau patvirtintas centro dešiniųjų kandidatas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Po šios dienos balsavimo kelias į Europos Komisijos vadovo postą Jeanui-Claude`ui Junckeriui bus atviras. Nors Didžioji Britanija darė viską, kad jo kandidatūra būtų atmesta, kitos šalys ir pats J. C. Junkeris savimi pasitikėjo iš pat pradžių.

„Aš manau, kad išrinkę J. C. Junkerį turėsime Komisijos prezidentą, kuris turi daug europietiškos patirties. Ši patirtis patinka šalims narėms atskirai ir, žinoma, Europos Parlamentui“, – sako Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

J. C. Junkeris per savo vadovavimo laikotarpį planuoja nemažai reformų. Vienu pagrindinių uždavinių jis įvardina siekį, kad telefoninių pokalbių kainos Europos Sąjungoje (ES) būtų vienodos. Jo teigimu, taip padidės įmonių iš skirtingų ES šalių bendradarbiavimas ir integracija. Jis taip pat planuoja keisti energetikos politiką, kad ES taptų pirmaujančia atsinaujinančios energijos vartotoja pasaulyje. Kaip vieną iš prioritetų jis įvardijo protingos ir subalansuotos prekybos sutarties su Jungtinėmis Valstijomis pasirašymą, tačiau pabrėžė, kad Europos saugumo, sveikatos ir duomenų privatumo politikos dėl to tikrai nekeis.

Keisti J. C. Junkeris planuoja ES užsienio politiką, dėl kurios Briuselis stipriai kritikuojamas. Po Ukrainos krizės, Europa pamatė, kaip svarbu būti vieningiems. J. C. Junkeris sieks, kad Europa turėtų ilgailaikę saugumo strategiją ir kad visos nerės sagumo klausimais bendradarbiautų. Jo teigimu, bent kuriam laikui, reikia stabdyti ESplėtrą. Per pastaruosius 10 metų prie ES prisijungė 13 šalių, tarp jų ir Lietuva, todėl J. C. Junkeris mano, kad europiečiams reikia dar apsiprasti su padidėjusia Sąjunga. Per ateinančius 5-erius metus ES naujų narių tikrai nerpiims.

J. C. Junkeris naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo lapkričio, kai oficialiai pasibaigs J. M. Barroso kadencija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi