Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.14 11:49

Izraeliui – trečia ataka iš Libano

BNS 2014.07.14 11:49

Iš Libano pietų į Izraelio teritoriją pirmadienį buvo paleistos raketos, į kurias žydų valstybės pajėgos atsakė artilerijos ugnimi, pranešė Libano saugumo pareigūnai ir Izraelio kariškiai.

Iš Libano pietų į Izraelio teritoriją pirmadienį buvo paleistos raketos, į kurias žydų valstybės pajėgos atsakė artilerijos ugnimi, pranešė Libano saugumo pareigūnai ir Izraelio kariškiai.

Nuo penktadienio tai buvo jau trečioji panaši raketų ataka iš Libano teritorijos. Izraelio policijos atstovė spaudai sakė šiuo metu neturinti duomenų, kad per raketų ataką būtų nukentėję žmonės ar padaryta kokia nors materialinė žala. Dėl atakos kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės.

Raketų atakos iš Libano teritorijos surengtos Izraeliui vykdant karinę kampaniją judėjimo „Hamas“ valdomame Gazos Ruože. Palestiniečių pareigūnai skelbia, kad per šį puolimą jau žuvo mažiausiai 160 žmonių.

Įvairios palestiniečių formuotės per šią Izraelio kampaniją į žydų valstybės teritoriją iš Gazos paleido šimtus raketų

Izraelio kariuomenės atstovas brigados generolas Motti Almozas raketų atakas iš Libano sieja su konfliktu Gazos Ruože.

„Kai kas kitoje pusėje stengiasi aštrinti (padėtį) pasienyje. Mūsų tai nenustebino – buvome tam pasiruošę; žinojome, kad kautynės Gazoje gali paveikti ir kitas teritorijas“, – sakė jis Armijos radijui.

Nuo penktadienio prie Izraelio ir Libano sienos įvyko trys tokie incidentai, tačiau apie nukentėjusius žmones pranešimų nebuvo. Libano nacionalinė naujienų agentūra nurodė, kad per naujausią salvę iš Libano po vidurnakčio buvo paleistos dvi raketos. Izraelio kariškiai paskelbė, kad kelios raketos buvo paleistos iš Libano vakarų Galilėjos regiono, o viena iš jų nukrito atviroje vietoje.

„Kol kas pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta. IDF (Izraelio gynybos pajėgos) nedelsdamos atsakė artilerijos ugnimi į apšaudymo šaltinį“, – sakoma kariškių pranešime.

Vienas liudininkas Libane sakė girdėjo bent penkis sprogimus Libano teritorijoje – veikiausiai dėl Izraelio surengto artilerijos apšaudymo.

Libano saugumo pajėgos penktadienį suėmė vyrą, kuris įtariamas leidęs raketas per pirmąsias atakas. Sulaikytas libanietis yra „fundamentalistų grupuočių“ narys, sakoma pranešime, kuriame tos grupuotės neįvardijamos.

Pietų Libanas yra įtakingo šiitų judėjimo „Hizbollah“ tvirtovė. Ši organizacija kovėsi kare su Izraeliu 2006 metais.

Nors Irano palaikomas „Hizbollah“ nuolat skelbia esantis pasiruošęs naujai konfrontacijai su Izraeliu, analitikai mano, kad šis judėjimas linkęs vengti naujo konflikto tokiu metu, kai jo kovotojai padeda Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgoms pilietiniame kare.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi