Pasaulyje

2014.07.14 12:27

Izraelis atidėjo sausumos puolimą Gazos Ruože, pasaulis ragina laikytis ramiai

BNS2014.07.14 12:27

Izraelis pirmadienį tęsė savo baudžiamuosius antskrydžius Gazos Ruože, bet atidėjo sausumos puolimą, pasauliui intensyviau stengiantis tarpininkauti dėl paliaubų.

Izraelis pirmadienį tęsė savo baudžiamuosius antskrydžius Gazos Ruože, bet atidėjo sausumos puolimą, pasauliui intensyviau stengiantis tarpininkauti dėl paliaubų.

Izraelio kampanija už raketų leidimo iš Gazos Ruožo sustabdymą pirmadienį vykdoma jau septintą dieną, ir palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas per skubų arabų šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą Kaire turi aptarti žingsnius siekiant Jungtinių Tautų (JT) intervencijos.

JT vadovas Ban Ki-moonas paragino Izraelį atsisakyti sausumos puolimo planų ir sakė, kad jau žuvo „pernelyg daug“ civilių palestiniečių.

Per Izraelio antskrydžių kampaniją jau žuvo 172 žmonės, o dar 1 230 buvo sužeisti.

Gazos Ruože įsikūrusi organizacija „Palestinian Centre for Human Rights“ (PCHR) yra nurodžiusi, jog daugiau kaip trys ketvirtadaliai aukų yra civiliai žmonės.

Tačiau, nepaisant rengimosi galimam sausumos puolimui, Izraelis, regis jį atideda – žiniasklaida pranešė, jog ministrai per saugumo kabineto sekmadienio vakaro posėdį nusprendė kol kas nerengti tokios operacijos.

Praėjusią naktį Izraelio karo lėktuvai atakavo daugiau kaip 40 objektų Gazos Ruože ir pataikė į tris „Hamas“ ginkluotojo sparno kovotojų rengimo objektus. Žuvo du žmonės, pranešė medikai.

Palestiniečių saugumo šaltiniai pranešė apie armijos apšaudymą iš artilerijos pabūklų Beit Lahijoje Gazos Ruožo šiaurėje, kur Izraelio armija sekmadienį pažadėjo smarkiai suintensyvinti savo puolimą ir paragino gyventojus pasitraukti. Tūkstančiai žmonių apimti siaubo bėgo iš savo namų.

Tačiau pažadėtos atakos taip ir nebuvo. „Hamas“ paragino gyventojus ignoruoti Izraelio perspėjimus.

Anksti pirmadienį armija pranešė panaudojusi raketas „žemė-oras“ „Patriot“ ir numušusi nepilotuojamą orlaivį prie Ašdodo pakrantės, maždaug 28 km į šiaurę nuo Gazos Ruožo.

Armijos radijas pranešė, kad jis tikriausiai skraidino sprogmenis ir kad tai tikriausiai buvo naujas „Hamas“ bandymas surengti ataką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt