Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pragaras Ukrainoje tęsiasi: apšaudomi gyvenamieji rajonai

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainos aviacija likvidavo Rusijos sunkiosios technikos koloną, įvažiavusią į Ukrainos teritoriją.  

08.25 val. Ukrainos aviacija likvidavo Rusijos sunkiosios technikos koloną, įvažiavusią į Ukrainos teritoriją. Apie tai per laidą „Podrobnosti“ pranešė Gynybos ministerijos spaudos skyriaus vadovas Bogda Senikas, rašo unian.net.

„Iš karto buvo priimtas sprendimas ir kolonai buvo suduotas smūgis. Galime tai patvirtinti – aviacija smogė penkiems objektams, teroristų pozicijoms Luhansko oro uoste“, – sakė B. Senikas.

Tai, kad Rusijos tankai perkirto Ukrainos sieną, jis vadina įsiveržimu į jos teritoriją.

Pasak jo, į Ukrainą įvažiavusi technika „eilinį kartą patvirtina, kad teroristai turi techninę Rusijos Federacijos paramą“.

Savo ruožtu bataliono „Aidar“ vadas Sergejus Melničukas išsakė nuomonę, kad Luhanske pastebėta sunkioji technika yra pirkta Rusijoje už buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pinigus.

„Manau, kad tai V. Janukovyčiaus ir jo bendražygių pinigai, už kuriuos perkama technika teroristams“, – teigė S. Melničukas.

Luhansko gyventojai praneša, kad separatistai apšaudo gyvenamuosius rajonus.

Apie tai naujienų agentūrai UNIAN pranešė visuomeninės organizacijos Pilietinės iniciatyvos „Prava sprava“ vadovas Dmitrijus Snegiriovas.

Jis patikino, kad informaciją jam perduoda įvykio vietoje esantys jo organizacijos nariai, tapę įvykių liudininkais, rašo unian.net.

Jų teigimu, Ščerbakovo kvartale, kur yra gimdymo namai, separatistai iš sistemos „Grad“ paleido dvi šūvių salves į gyvenamojo sektoriaus pusę. Iš elektroninių mašinų gamyklos teritorijos haubiciniais ginklais taip pat apšaudytas gyvenamasis Mirnyj kvartalas.

Anot D. Snegiriovo, šiuo metu Luhanske Rytų Ukrainos universiteto teritorijoje dirba separatistų minosvaidžiai. Turint galvoje jų šūvių nuotolį, apšaudomi Kamennyj Brodo ir Bolšaja Vergunkos rajonai.

Ukrainos pajėgos išlaisvino Luhansko oro uostą

Ukrainos pajėgos per mūšius pasiekė Luhansko oro uostą ir išlaisvino jį nuo separatistų. Tai leidiniui „Ukrainskaja pravda“ pranešė prezidento administracija, rašo unian.net.

„Prezidentui Petro Porošenkai antiteroristinės operacijos (ATO) štabas ką tik pranešė, kad ukrainiečių kariai per kovas pasiekė Luhansko oro uostą ir dabar jis yra atblokuotas“, – nurodė prezidento administracija.

Kiek anksčiau buvo skelbiama, kad ATO pajėgų šarvuotoji grupė yra už 3 km nuo Luhansko oro uosto ir vykdo jo išlaisvinimo operaciją.

Per susirėmimus su separatistais buvo sužeisti trys ukrainiečių kariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi