Pasaulyje

2014.07.12 20:20

ES ir Kanada paskelbė naujas sankcijas

BNS 2014.07.12 20:20

Europos Sąjunga (ES) paskelbė 11 asmenų, laikomų rytų Ukrainą apėmusio prorusiškų separatistų sukilimo lyderiais, kuriems bus taikomos Bendrijos sankcijos.

Europos Sąjunga (ES) paskelbė 11 asmenų, laikomų rytų Ukrainą apėmusio prorusiškų separatistų sukilimo lyderiais, kuriems bus taikomos Bendrijos sankcijos.

Tarp asmenų, kuriems bus draudžiama išduoti ES šalių vizas ir kurių turtas Bendrijoje bus įšaldytas, įvardytas separatistų paskelbtos Donecko liaudies respublikos (DLR) „premjeras“ Aleksandras Borodajus, jos saugumo tarnybos vadovas Aleksandras Chodakovskis, vicepremjeras Aleksandras Kaliuskis, informacijos ministras Aleksandras Chriakovas.

Į „juodąjį sąrašą“ pateko ir Luhansko liaudies respublikos (LLR) „vyriausybės“ vadovas Maratas Baširovas, vicepremjeras Vasilijus Nikitinas, Aukščiausiosios tarybos pirmininkas Aleksejus Kariakinas, vidaus reikalų ministras Jurijus Ivakinas, gynybos ministras Igoris Plotnickis.

Šis sąrašas paskelbtas šeštadienį ES oficialiajame leidinyje. Dabar ES taikys sankcijas iš viso 72 su krize Ukrainoje siejamiems asmenims, taip pat dviem bendrovėms, kurių sąskaitos Bendrijoje buvo įšaldytos.

Tarp naujų asmenų, įtrauktų į šį sąrašą, yra sukilėlių kovotojų lyderiai: kazokų vadas Nikolajus Kozicynas ir už kovotojų mokymus atsakingas Aleksejus Mozgovojus.

ES oficialiajame leidinyje nurodoma, kad sankcijos dėl kurių trečiadienį susitarė Bendrijos ambasadoriai, įsigalioja nuo šeštadienio.

Pasak DLR vicepremjero Andrejaus Purgino, minimos sankcijos neturės įtakos lyderių veiklai. Mat, „premjeras sąskaitų ir nekilnojamojo turto Europoje neturi, tai šios sankcijos jam nepakenks“, sakė jis agentūrai „Interfax“.

LLR „Liaudies fronto“ lyderis Aleksejus Čmilenka, savo ruožtu, sakė, kad problemų dėl ES sankcijų nebus. „Bataliono vadas, vienas LLR savanorių lyderių, Aleksejus Mozgovojus – idėjiškas karys, jam šitos sankcijos nepakenks“, – pažymėjo jis.

Kanada paskelbė naujas sankcijas dėl krizės Ukrainoje

Kanadoje ministro pirmininko Stepheno Harperio vyriausybė papildė asmenų, kuriems dėl krizės Ukrainoje taikomos ekonominės sankcijos ir draudimas atvykti į Kanadą, sąrašą. „Neteisėta Rusijos įvykdyta Krymo okupacija ir provokuojanti karinė veikla tebekelia didelį susirūpinimą Kanadai ir tarptautinei bendruomenei“, – sakoma penktadienį paskelbtame S. Harperio pareiškime.

Tokiu būdu rusų, kuriems taikomos su JAV ir ES koordinuojamos sankcijos, sąrašas papildytas iki 43 pavardžių. Taip pat kelionių vizos nebus išduodamos bei kitos Otavos priemonės bus taikomos ir 30 prorusiškų ukrainiečių.

Tą pačią dieną tarptautinės prekybos ministras Edas Fastas baigė tris dienas trukusią prekybos ir plėtros misiją Ukrainoje.

S. Harperis pareiškė, kad Kanada palaiko Ukrainos prezidento Petro Porošenkos taikos planą. „Mes kartu su mūsų sąjungininkais ir partneriais ir toliau spausime Rusiją. Mes toliau atidžiai stebėsime padėtį ir esame pasirengę kitiems veiksmams, jeigu prireiktų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.