Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

P. Porošenka: už kiekvieną kario gyvybę kovotojai sumokės šimtu

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Kijevas „suras ir sunaikins“ prorusiškus separatistus, penktadienį paleidusius raketas iš sistemos „Grad“ ir pražudžiusius, skirtingais duomenimis, nuo 19 iki 50 Ukrainos karių.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad Kijevas „suras ir sunaikins“ prorusiškus separatistus, penktadienį paleidusius raketas iš sistemos „Grad“ ir pražudžiusius, skirtingais duomenimis, nuo 19 iki 50 Ukrainos karių.

„Už kiekvieną mūsų kariškių gyvybę kovotojai sumokės dešimtimis ir šimtais savų (gyvybių). Nė vienas teroristas neišvengs atsakomybės, kiekvienas gaus ką užsitarnavo“, – pabrėžė prezidentas savo tinklalapyje po pasitarimo su saugumo lyderiais.

Jis pažymėjo, kad šiandien visi kariškiai, kurie gina sieną, Donecko oro uostus, Luhanską ir kitus miestus bei gyvenvietes, apšaudomi, kiekvieną minutę rizikuodami savo gyvybe, yra didvyriai, kuriais tiki visa Ukraina.

„Valstybė gerbia savo didvyrius ir prisimena kiekvieną, kuris gindamas ją atidavė tai kas brangiausia – gyvybę“, – pabrėžė P. Porošenka.

Jis gyrė karių elgesį išvaduotose teritorijose – kad jie veikia „itin atsakingai, atiduoda savo maisto davinį, vandenį, viską, ką turi, vietos gyventojams“.

Anksčiau buvo pranešta, kad prorusiškiems sukilėliams penktadienį apšaudžius raketomis „Grad“ vieną Ukrainos saugumo pajėgų postą prie sienos su Rusija, galėjo žūti apie 30 karių ir pasieniečių.

Prorusiški separatistai pradėjo ataką apie 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, taikydamiesi į pasienio postą Zelenopilios vietovėje rytinėje Luhansko srityje, sakė šaltiniai kariuomenėje.

„Atvirai prieinama informacija – (žuvo) apie 30. Gali būti, kad aukų skaičius padidės, nes tie kraujo ištroškę padugnės vėl bailiai apšaudė iš (raketų) sistemų „Grad“ – sugriovimai ten žymūs“, – vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo patarėjas Zorianas Škyriakas sakė žurnalistams.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas Andrijus Lysenka vėliau sakė, kad raketos į Zelenopilios vietovę atskriejo nuo sienos su Rusija.

Gynybos ministerija patvirtino, kad 4 val. 30 min. separatistų kovotojams paleidus raketų salvę iš sistemos „Grad“ į Zelenopilią, žuvo 19 Ukrainos karių, sužeisti 93.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi