Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Teroristai užmušė daugiau negu 50 ukrainiečių karių

15min.lt 2015.09.08 13:45

Neoficialiais duomenimis, teroristai, apšaudydami iš artilerijų sistemos „Grad“, penktadienį užmušė daugiau negu 50 ukrainiečių karių, o dar apie šimtą sužeidė šalia Zelenopoljės, praneša naujienų agentūra „Unian“. Luhansko srityje, prie Zelenopoljės miesto, su teroristais kovojantiems Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba.

Neoficialiais duomenimis, teroristai, apšaudydami iš artilerijų sistemos „Grad“, penktadienį užmušė daugiau negu 50 ukrainiečių karių, o dar apie šimtą sužeidė šalia Zelenopoljės, praneša naujienų agentūra „Unian“. Luhansko srityje, prie Zelenopoljės miesto, su teroristais kovojantiems Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba.

15:39 Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba

Prie Zelenopoljės miesto Luhansko srityje su prorusiškais teroristais kovojantiems Ukrainos kariams reikalinga skubi pagalba, skelbia „Unian“.

Apie tai žurnalistams pranešė vieno 24 m. ukrainiečio kario žmona. Jos teigimu, apie antrą valandą dienos vietos laiku, telefoninio pokalbio metu, vyras tvirtino, kad ukrainiečių karių apšaudymas tęsiasi nuo ankstyvo penktadienio ryto.

Kareivis teigė, jog žuvo daugiau negu 50 žmonių, dar apie šimtas buvo sužeista. Taip pat sudegė dalis karinės technikos.

„Šiuo metu tebevyksta mūšis, tačiau jie neturi kuo šaudyti į priešus. Jie iki šiol nesulaukė pagalbos“, – teigė kario žmona. Ji pridūrė, kad sužeistus karius vežusios mašinos buvo apšaudytos teroristų ir kariai buvo priversti grįžti atgal į karinę stovyklą.

13:44 val. Teroristai planuoja kontrataką

Teroristai, siaučiantys Luhansko ir Donecko srityse, planuoja didelio masto kontrataką šeštadienį. Apie tai pranešė pilietinės iniciatyvos „Teisė į tiesą“ vadovas Dmitrijus Snehiriovas. Jis teigia šią informaciją gavęs iš šaltinių, susijusių su Luhansko teroristų grupuote.

Jo teigimu, penktadienį įvyko Luhansko ir Donecko grupuočių vadeivų susitikimas, kurio metu buvo aptartos planuojamos kontratakos detalės. Šaltiniai atskleidė, jog puolimą teroristai vykdys dviem kryptimis – iš Donecko srities į Zaporožės, o iš Luhansko srities į Charkivo pusę.

13:22 val. Teroristai užmušė 30 karių, skaičius tikslinamas

Teroristai, penktadienį apšaudydami iš artilerijų sistemos „Grad“, užmušė daugiau negu 30 ukrainiečių karių, dar apie šimtą sužeidė šalia Zelenopoljės, praneša naujienų agentūra „Unian“.

„Patvirtinu šiuos duomenis, bet kol kas nieko detaliau negaliu pasakyti. Žuvusiųjų skaičius tikslinamas“, – teigia Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas spaudai Vladislavas Seleznevas.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos informacijos centro atstovas Andrejus Lysenka teigia, kad tikimasi, jog tikslus aukų skaičius bus paskelbtas penktą valandą vakaro vietos laiku.

Teroristai apšaudė patikros punktus, yra žuvusiųjų

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį žuvo trys ukrainiečių kariai, dar dvylika buvo sužeista. Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė judėjimo „Informacinis pasipriešinimas“ lyderis Dmitrijus Tymčukas.

Iš salvinės ugnies sistemų BM-21 „Grad“ apšaudytas Djakovo patikros postas (Luhansko sritis). Per šį susišaudymą ir nukentėjo minėti septyni ukrainiečių kariai, du iš jų šiuo metu yra kritinės būklės.

Taip pat skelbiama, kad iš salvinės ugnies sistemų BM-21 „Grad“ apšaudytas antiteroristinė operaciją vykdančių Ukrainos pajėgų atraminis taškas netoli Zelionopolės (Luhansko sritis).

Kaip skelbia News.liga.net, Luhansko srityje naktį apšaudyta ir daugiau patikros postų. Iš minosvaidžių apšaudytas patikros postas Marinovkoje, tačiau čia aukų išvengta. Šaunamaisiais ginklais apšaudytas patikros postas, esantis netoli Raigorodko (Luhansko sritis), o iš minosvaidžių – patikros postas netoli Senosios Krasniankos (Luhansko sritis). Čia taip pat aukų nebūta.

Be to, iš minosvaidžių ir zenitinių raketų komplekso ZU-23 apšaudytas Donecko oro uostas, kurį kontroliuoja Ukrainos pajėgos, vykdančios antiteroristinę operaciją.

Apšaudytas autobusas su kalnakasiais, yra žuvusiųjų

Tuo metu naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Červonopartizanske ketvirtadienį buvo apšaudytas autobusas su kalnakasiais. Darbininkai važiavo iš pirmosios pamainos.

Liudininkai teigia, kad tai įvyko netoli bendrovės „Sverdlovantracit“ šachtos „Krasnyj partizan“. Preliminariais duomenimis, per incidentą žuvo penki žmonės, dar 10 sužeistų. Liudininkai pasakoja, kad autobusas tiesiog buvo perplėštas pusiau. Tiriamos įvykio aplinkybės.

Kiek anksčiau naujienų agentūra „Unian“ pranešė, kad Ukrainos prezidentas Petro Porošenka buvo informuotas, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos prie šalies sienos su Rusija perėmė Červonopartizansko pasienio punkto kontrolę.

Luhanske pastebėti rusiški tankai

Penktadienį iš Rusijos į Luhanską atriedėjo šeši tankai „T 72“, šeši šarvuoti transporteriai, dvi artilerijos sistemos „Grad“ ir aštuoni sunkvežimiai su smogikais.

Pranešama, kad nuo 6.40 val. iki 7.20 val. ryto vietos laiku iš Rusijos pusės per Suchodolsko miestą į Luhanską atvyko dvi karinės technikos kolonos.

Ukrainos ir Rusijos sieną kasdien kerta karinė technika

Suchodolsko miesto Luhansko srityje gyventojai tvirtina, kad kiekvieną dieną Ukrainos ir Rusijos sieną kerta rusiški tankai iš Rostovo srities, praneša naujienų agentūra „Unian".

Apie tai savose socialinių tinklų paskyrose paskelbė karo žurnalistas Romanas Bočkala, cituodamas vietos gyventojus. „Mūsų mieste mažai kas palaiko separatistus, tačiau žmonės yra įbauginti ir bijo apie tai kalbėti, jog per mūsų miestą kiekvieną naktį važiuoja rusiški tankai“, – teigia vietos gyventojai.

Miesto gyventojai tvirtina, kad valstybinė siena kiaura ir įvardijo konkrečias vietas, pro kurias patenka karinė rusų technika. Tai pasienio punktai „Popovka“, „Severnyj“ ir „Belenkoje“. Gyventojai teigia, kad tamsoje rusų karių orientyru tampa netoli sienos esanti šachta „Suchodolskaya Vostočnaja“.

„Tiek daug skylių sienoje yra tik Krasnodono rajone, nekalbant apie visą Luhansko sritį. Jei ir toliau bus tokia padėtis, mes dar ilgai kariausime ir neatsikratysime teroristų“, – rašo R. Bočkala.

Pasienio punkte sulaikytas teroristas su pažymėjimu

Luhansko srityje esančiame pasienio patikros punkte „Uspenka“ buvo sulaikytas Rusijos pilietis, kuris turėjo Donecke siaučiančios teroristinės grupuotės pažymėjimą ir kitus įkalčius, įrodančius jo dalyvavimą prieš Ukrainos valstybę nukreiptoje neteisėtoje veikloje.

Rusijos pilietis buvo patikrintas pasienio punkte, kurį norėjo kirsti pėsčiomis. Tarp jo asmeninių daiktų buvo rastas pažymėjimas, liudijantis priklausomybę Donecko teroristų organizacijai, daugiau negu tūkstantis rublių (apie 80 lt), Rusijos bankų kreditinės kortelės, sulankstomas peilis, rankinės granatos sklendė ir įvairūs rusiški propagandiniai laikraščiai.

Be to, pas teroristą buvo aptiktos įvairių separatistų grupuočių skiriamosios emblemos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi