Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ilgai atidėliojusios ES, Ukraina ir Rusija susitinka

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Penktadienį Briuselyje vyks trišalis Europos Sąjungos, Ukrainos ir Rusijos atstovų susitikimas. Jame bus aptariama neseniai pasirašyta Ukrainos asociacijos sutartis su Europos Sąjunga. 

Penktadienį Briuselyje vyks trišalis Europos Sąjungos, Ukrainos ir Rusijos atstovų susitikimas. Jame bus aptariama neseniai pasirašyta Ukrainos asociacijos sutartis su Europos Sąjunga. 

Ilgai atidėliojusios Europos Sąjunga, Ukraina ir Rusija penktadienį susitinka Briuselyje aptarti asociacijos sutarties. Belgijos sostinėje šalys taip pat aptars konfliktus Rytų Ukrainoje bei ekonominę paramą, kurią Briuselis suteiks Kijevui. 

Tarptautinis Valiutos Fondas patvirtino 17 mlrd. dol. vertės paramos planą. Ukraina šią sumą turėtų gauti per dvejus metus tam, kad šalies ekonomika ne tik atsigautų, bet ir pradėtų augti.

„Tarptautinis Valiutos Fondas mums padėjo atsigauti, tačiau to nepakanka. Pas mus šalyje beprecedentis Rusijos Federacijos agresijos atvejis ne tik kariniu lygiu“, – tvirtina Ukrainos vicepremjeras Volodymyras Grojsmanas.

Maskva po šio sutarties pasirašymo ėmėsi įprastos praktikos – kaip ginklą naudoti energetiką. Iš karto Rusijos dujų milžinas „Gazpromas“ sustabdė dujų tiekimą Ukrainai, taip pat ketina padidinti tarpusavio prekybos barjerus, aiškindama, kad Ukrainos skola per didelė. 

Tai, kad Maskva sutiko atvykti į susitikimą yra geras ženklas, ypač po antradienį išreikštos pozicijos.

„Ukrainos klausimu galiu pasakyti tik tiek, kad nebekreipiu dėmesio į pilkus, juodus ar kitos spalvos sąrašus, ar į galutinius terminus, kuriuos nurodo Europos Sąjunga. Tai manęs nedomina“, – teigia Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Nors įtampa tarp Rusijos ir Ukrainos auga, Briuselis ragina konfliktą spręsti taikiai. 

Kaip pasiekti stabilumą regione, bus kalbama penktadienį Briuselyje. 

Ukraina kaltina Rusiją, kad ši neleidžia ukrainiečiams patiems spręsti dėl savo ateities, o Rusija naują Ukrainos valdžią vadina fašistine. Briuselyje visos šalys aptars, kaip elgsis toliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt