Pasaulyje

2012.09.21 18:11

Baltarusijoje opozicija ragina boikotuoti parlamento rinkimus

ELTA 2012.09.21 18:11

Baltarusijoje opozicija penktadienį ragino žmones boikotuoti parlamento rinkimus, kurie, pasak jų, yra suklastoti ir pažymėti politinių aktyvistų areštais.

Baltarusijoje opozicija penktadienį ragino žmones boikotuoti parlamento rinkimus, kurie, pasak jų, yra suklastoti ir pažymėti politinių aktyvistų areštais.

Sekmadienį vyksiantys rinkimai į 110 vietų parlamento rūmus laikomi formalumu, kuris tik sustiprins nuo 1994 metų prezidento pareigas einančio Aleksandro Lukašenkos valdžią.

Valdžiai paskelbus savaitgalį 9,5 mln. gyventojų turinčioje šalyje vyksiančių renginių, kuriais siekiama paskatinti žmones balsuoti, programą, opozicija ragino rinkėjus nebalsuoti.

Opozicinė Jungtinė piliečių partija „YouTube“ įkėlė vaizdo įrašą, kuriame aktyvistai parke renka grybus, žaidžia šachmatais ir skaito knygas, užuot ėję balsuoti.

„Šachmatai yra sąžiningas žaidimas, tačiau baltarusių rinkimai, deja, kol kas nesąžiningi“, – įraše sako vienas aktyvistas.

Rinkimai, kuriuos ketina boikotuoti dvi pagrindinės partijos, vyks praėjus dvejiems metams nuo masinių protestų, kurie kilo paskelbus prezidento rinkimų rezultatus, pagal kuriuos A. Lukašenka buvo perrinktas ketvirtai kadencijai.

Sulaikytas Australijos televizijos kanalo žurnalistas

Tuo metu Minsko nacionaliniame oro uoste per patikrą muitinėje penktadienį buvo sulaikytas Australijos televizijos kanalo SBS korespondentas Amosas Robertsas. Tai pranešė Baltarusijos žurnalistų asociacijos (BŽA) spaudos tarnyba.

Preliminariais duomenimis, A. Robertsas turėjo oficialią Baltarusijos URM akreditaciją, Minske dirbo apie savaitę ir dabar su surinkta medžiaga ketino palikti Baltarusiją. Problemų žurnalistui iškilo muitinėje. Pareigūnai paėmė jo aparatūrą ir informacijos laikmenas.

Baltarusijos teisėsaugos institucijos kol kas niekaip nekomentuoja BŽA pranešimo.

Pastarosiomis dienomis tai jau ne pirmas incidentas, susijęs su užsienio žiniasklaidos atstovų darbu Baltarusijoje. Rugsėjo 18 d. Minske nežinomi asmenys civiliniais drabužiais sučiupo ir pristatė į vieną iš milicijos skyrių kelis žurnalistus, pasakojusius apie rinkiminį opozicijos piketą. Tarp sulaikytųjų buvo „Reuters“, AP, vieno Vokietijos televizijos kanalo korespondentai.