Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.10 16:38

Ant V. Putino stalo – nauja pasaulinė strategija

DELFI.lt 2014.07.10 16:38

Kaip sužinojo svetainė kommersant.ru, Rusijos užsienio reikalų ministerija ir valstybinė agentūra „Rossotrudničestvo“ planuoja iki vasaros pabaigos prezidentui Vladimirui Putinui parengti „minkštosios galios“ doktriną – „Rusijos humanitarinės įtakos pasauliui kompleksinės strategijos“ projektą.

Kaip sužinojo svetainė kommersant.ru, Rusijos užsienio reikalų ministerija ir valstybinė agentūra „Rossotrudničestvo“ planuoja iki vasaros pabaigos prezidentui Vladimirui Putinui parengti „minkštosios galios“ doktriną – „Rusijos humanitarinės įtakos pasauliui kompleksinės strategijos“ projektą.

Anot užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, šiomis pastangomis Maskva kovos su „precedento neturinčiomis Rusijos politikos diskreditavimo priemonėmis ir Rusijos įvaizdžio iškraipymu“.

Tuo pat metu „Rossotrudničestvo“ (Rusijos federalinė agentūra NVS reikalams, užsienyje gyvenantiems tėvynainiams bei tarptautiniam humanitariniam bendradarbiavimui) gali būti pavesta užduotis pritraukti į Rusiją daugiau turistų iš užsienio, rašo kommersant.ru.

Maskvoje vakar įvyko „Rossotrudničestvo“ atstovybių užsienyje vadovų posėdis. Jo metu buvo svarstoma, kaip sustiprinti ryšius su tėvynainiais, kaip formuoti teigiamą Rusijos įvaizdį užsienyje, kaip skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei propaguoti rusų kultūrą ir kalbą.

Per posėdį užsienio reikalų ministras S. Lavrovas (agentūra priklauso Užsienio reikalų ministerijai) pareiškė, kad darbas humanitarinėje sferoje šiandien yra itin reikšmingas.

„Įvykiai Ukrainoje ir aplink ją akivaizdžiai pademonstravo, kad formuodami viešąją nuomonę, susiduriame su augančia konkurencija, kuri dažnai būna negeranoriška, – sakė ministras. – Imamasi precedento neturinčių priemonių diskredituojant Rusijos politiką ir iškraipant mūsų šalies įvaizdį“.

S. Lavrovo teigimu, „būtina išgryninti Rusijos liniją tarptautinių reikalų srityje, suteikti teisingą informaciją užsienio visuomenei bei stiprinti kontaktus ne tik su tais, kurie siekia konstruktyvaus bendradarbiavimo, bet ir su tais, kurie iki šiol vadovaujasi praėjusios epochos stereotipais“.

„Rossotrudničestvo“ vadovas Konstantinas Kosačiovas pripažino, kad Rusija humanitarinėje srityje pralaimi kitoms didžiosioms valstybėms. Pasak jo, svarbiausia problema – nepakankamas finansavimas. /Jis nurodė, kad agentūros biudžetą sudaro vos 2,7 mlrd. rublių (apie 200 tūkst. litų), o jos darbuotojų atlyginimai tarp visų valstybinių Rusijos įstaigų yra 83 vietoje iš 85. /

„Mūsų geopolitiniai konkurentai mus lenkia. Jie parengė atitinkamas programas prieš kelerius metus ar dešimtmečius ir dabar naudojasi jų rezultatais, – sakė K. Kosačiovas.– Todėl mėgindami vyriausybei įrodyti, jog šį darbą būtina geriau finansuoti, mes argumentuojame, kad tai ne lėšų švaistymas, bet investicija“./

K. Kosačiovas nurodė, kad jo žinyba parengė projektą „Rusijos humanitarinės įtakos pasauliui plėtros kompleksinė strategija“. Jo teigimu, šis dokumentas jau buvo apsvarstytas Užsienio reikalų ministerijos kolegijoje ir šiuo metu „rengiamas tolesniam tarpžinybiniam suderinimui“. /

Po biurokratiniu pavadinimu slypi Rusijos „švelniosios jėgos“, kurią ne kartą ragino naudoti prezidentas V. Putinas, doktrina – jos pagalba Kremlius tikisi gerokai pakoreguoti Rusijos įvaizdį ir sustiprinti šalies įtaką pasaulyje. Kommersant.ru žiniomis, Užsienio reikalų ministerija ir „Rossotrudničestvo“ pateikti prezidentui šios strategijos projektą planuoja iki vasaros pabaigos.

Per minimą posėdį pirmą kartą paskelbta ir tai, kad Rusijos mokslo ir kultūros centrams užsienyje (pavaldiems „/Rossotrudničestvo“) gali būti suteikti įgaliojimai formuoti Rusijos, kaip turizmui patrauklios šalies, įvaizdį.

Apie tai pranešė Rusijos kultūros viceministrė Ala Manilova. Neseniai V. Putinas suteikė „Rossotrudničestvo“ papildomų galių tarptautinės plėtros srityje. Anot A. Manilovos, Kultūros ministerija pasiūlė, o Užsienio reikalų ministerija pritarė idėjai, kad agentūrai būtų pavesta ir užsienio turistų pritraukimo į Rusiją funkcija.

A. Manilova paaiškino, kad visos turizmo sferą išplėtojusios šalys „didelės turizmo rinkos valstybėse“ turi specialias savo atstovybes. Rusija tokių atstovybių neturi (anksčiau buvo svarstoma idėja užsienyje steigti „Rosturizm“ biurus, bet šio plano buvo atsisakyta dėl pernelyg didelės kainos).

Tuo metu Mokslo ir kultūros centrai veikia 80-yje šalių (artimiausiu metu bus atverta dar 11 centrų). Jei Rusijos vyriausybė pritars šiai iniciatyvai, jos realizavimui žadama rasti lėšų. Vilioti užsieniečius į Rusiją planuojama „unikaliu jos kultūriniu palikimu“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi