Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.10 14:41

Slovjanskas vis dar neturi vandens ir elektros, tačiau gali džiaugtis taika

BNS 2014.07.10 14:41

Ukrainos rytinio Slovjansko miesto gyventojai norėtų tikėti šalies prezidento Petro Porošenkos pažadu, kad „viskas bus sutvarkyta“, kai jis trečiadienį trupam apsilankė buvusioje prorusiškų sukilėlių tvirtovėje.

Ukrainos rytinio Slovjansko miesto gyventojai norėtų tikėti šalies prezidento Petro Porošenkos pažadu, kad „viskas bus sutvarkyta“, kai jis trečiadienį trupam apsilankė buvusioje prorusiškų sukilėlių tvirtovėje.

Šiame 100 tūkst. gyventojų turinčiame mieste tik vienoje gatvėje įjungta elektra, o neveikiant vandentiekiui žmonės tebėra priversti neštis vandenį namo iš fontanų. Šimtai gyventojų visą dieną lūkuriuoja centrinėje aikštėje, laukdami humanitarinės pagalbos. Parduotuvės dirba, tačiau jose pirkėjų mažai, nes tik nedaugelis žmonių yra gavę atlyginimus. Kai kurie negali išsiimti grynųjų pinigų, nes neveikia bankomatai.

Autocisternos vežioja geriamąjį vandenį, o iš dviejų mikroautobusų, prikrautų maisto produktų, paaukotų Ukrainos centrinio Čerkasų regiono gyventojų, buvo dalijami pomidorai, konservai ir lašiniai.

Kelias tarp Slovjansko ir Kramatorsko – kitos buvusios separatistų tvirtovės – buvo atidarytas trečiadienį, tačiau tik nedaugelis vairuotojų ryžosi juo važiuoti, kol nebaigti išminavimo darbai.

Tačiau separatistų kovotojams šeštadienį pasitraukus iš Slovjansko dėl Ukrainos vyriausybinių pajėgų puolimo, susirėmimai baigėsi, ir tai suteikė žmonėms vilties. Jų ūpą dar labiau pakėlė antradienį surengtas P. Porošenkos vizitas.

Gyvenimas valdant „banditams“

„Vakar čia atvyko prezidentas, o šiandien – (vidaus reikalų ministras) Arsenas Avakovas. Jie sako, kad sukurs darbo vietų“, – pasakojo 42 metų verslininkas, vardu Aleksandras, neišdrįsęs atskleisti savo pavardės.

„Tie banditai (prorusiški separatistai) pavogė iš manęs prekių už 30 tūkst. JAV dolerių (76 tūkst. litų). Daugybę mano draugų jie užrakino rūsiuose – vien dėl to, kad jie kritikavo (sukilėlius)“, – pridūrė jis.

„Pažvelkit, – Aleksandras parodė į Ukrainos karius. – Čia tebėra ginkluotų žmonių, bet niekas jų nebijo.“

62 metų Nina buvo viena iš kelių šimtų gyventojų, atėjusių pasiklausyti karinę slepiamąją uniformą apsirengusio P. Porošenkos kalbos centrinėje miesto aikštėje.

„Tikiu juo ir manau, kad jis kalba nuoširdžiai, – sakė ji. – Manau, kad jis nori būti visos Ukrainos prezidentu. Jis nori viską sutvarkyti.“

„Sakoma, kad mes masiškai balsavome (už nepriklausomybę nuo Ukrainos) per referendumą, – pridūrė Nina, turėdama omenyje gegužę separatistų organizuotą balsavimą. – Tačiau daugybė žmonių balsavo prieš.“

P. Porošenko pareiškė, kad Slovjanskas ir jo apylinkės buvo išvaduotos ne vien dėl Ukrainos pajėgų puolimo.

„Tai įvyko todėl, kad žmonės suprato, jog jie nebegali gyventi, žvelgdami į banditų šautuvų vamzdžius“, – jis sakė žurnalistams tame mieste.

Prezidentas pridūrė esantis tikras, jog Ukrainos armija greitai atkovos rytinių regionų sostines Donecką ir Luhanską, kurias tebekontroliuoja sukilėliai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi