Naujienų srautas

Pasaulyje2014.07.10 11:59

Japonijoje taifūnas „Neoguri“ kelia potvynius ir sumaištį

BNS 2014.07.10 11:59

Taifūnas „Neoguri“ ketvirtadienį pasiekė pagrindinę Japonijos teritorijos dalį, kur kilo potvyniai, vartomi medžiai, purvas užlieja namus, o dešimtys tūkstančių gyventojų raginami evakuotis ir ieškotis prieglobsčio.

Taifūnas „Neoguri“ ketvirtadienį pasiekė pagrindinę Japonijos teritorijos dalį, kur kilo potvyniai, vartomi medžiai, purvas užlieja namus, o dešimtys tūkstančių gyventojų raginami evakuotis ir ieškotis prieglobsčio.

Audra, kuri jau pareikalavo kelių gyvybių ir paliko nusiaubtą ruožą, kėlė sumaištį daugelyje mažų bendruomenių, kurių gyventojai bandė gelbėti namus nuo purvino vandens srautų.

Daugiau kaip 500 namų keliose prefektūrose buvo užlieti dėl taifūno ir liūčių, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK. Maždaug 130 tūkst. būstų gyventojai buvo paraginti ieškoti prieglobsčio.

„Vanduo ir toliau plūdo į namą, kad ir kaip stengėmės jį pilti lauk. Vandenį sėmėme visą naktį“, – pasakojo moteris iš šiaurinės Jamagatos prefektūros, kur kilo smarkios liūtys.

Pareigūnai perspėjo dėl potvynių ir žemės nuošliaužų pavojaus.  

Anksčiau šią savaitę Okinavoje vietos valdžia buvo paraginusi evakuotis pusę milijono žmonių.

Pagrindinę Japonijos teritorijos dalį „Neoguri“ pasiekė ketvirtadienį ryte, netoli Akunės miesto pietinėje iš pagrindinių salų Kiūšiū, kurioje gyvena 13 mln. žmonių ir kuri yra greta didžiausios Honšiū salos, kur įsikūrę tokie didmiesčiai kaip Tokijas ir Osaka.

Taifūnas vėliau ryte kirto Kiūšiū ir iki penktadienio turėtų pasiekti Honšiū.

Audra naktį kažkiek susilpnėjo ir dabar jos gūsių greitis siekia 126 km per valandą. Pati audra juda į rytus 25 km per val. greičiu.

Per taifūną buvo sužeista beveik 50 žmonių, su audra tiesiogiai ar netiesiogiai buvo susietos penkių žmonių mirtys.

Prognozuojama, kad penktadienį ryte taifūnas pasieks rajonus netoli cunamio nusiaubtos Fukušimos atominės elektrinės, kurios operatorius paskelbė, kad darbuotojai rengiasi audrai.

Smarkios liūtys kelia papildomą galvos skausmą šioje elektrinėje, kur darbuotojai kasdien grumiasi už tai, kad į aplinką nepatektų didžiuliai užteršto vandens, kuriuo buvo aušinami dabar išsilydę reaktoriai, kiekiai ir kad užterštas gruntinis vanduo nepasiektų jūros.

Honšiū patvino upės ir upeliai, purvo nuošliauža užpylė namą, kuriame žuvo 12 metų berniukas.

Filmuoti kadrai, kuriuose matyti didžiulė purvino vandens banga, nuolat rodomi per žinias.

Vėlai trečiadienį „sulaukę skambučio dėl purvo nuošliaužos Nagise, policininkai ir greitosios pagalbos medikai nuskubėjo ten“, sakė vienas vietos policininkas.

„Jie iš purvo ir nuolaužų ištraukė motiną ir tris jos vaikus, ... bet ligoninėje buvo patvirtinta vieno berniuko, 12 metų, mirtis“, – sakė jis.

Iki ketvirtadienio ryto, pasak policijos ir municipalitetų, drėkinimo kanaluose šalies šiaurės rytuose ir pietvakariuose buvo rasti du negyvi pagyvenę vyrai.

62 metų vyras audringoje jūroje prie pietvakarinės Kočio prefektūros krantų iškrito iš valties, o 81 metų žvejys žuvo Kumamoto prefektūroje Kiūšiū.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi