Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainoje verda mūšiai

BNS, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Separatistai iš minosvaidžių apšaudo gyvenamuosius Severodonecko kvartalus. Šeši Rusijos sraigtasparniai įskrido į Ukrainos teritoriją.

Separatistai iš minosvaidžių apšaudo gyvenamuosius Severodonecko kvartalus. Šeši Rusijos sraigtasparniai įskrido į Ukrainos teritoriją.

Šeši Rusijos sraigtasparniai perkirto Ukrainos oro sieną ir įskrido į šalies gilumą iki keturių kilometrų. Apie tai praneša Ukrainos Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos informacinio centro atstovas spaudai Andrejus Lysenka, skelbia news.liga.net.

„Ukrainos pasieniečiai šią Rusijos Federacijos provokaciją užfiksavo Iljenko gyvenvietės rajone. Pasieniečiams patikrinus rajoną, buvo aptiktos minosvaidžiams parengtos pozicijos ir karinės amunicijos priemonės“, – sakė A. Lysenka.

„Oro sienos pažeidimas sraigtasparniais buvo užfiksuotas, bet buvo išlaikyta pauzė ir sraigtasparniams buvo suteikta galimybė apsisukti bei grįžti atgal. Mūsų žinyba dėl šio pažeidimo parengs atskirą pranešimą ir seks, kaip į tai reaguos Rusijos Federacija“, – teigė jis.

Apie tai, kad separatistai apšaudo gyvenamuosius namus, savo paskyroje „Facebook“ praneša antiteroristinės operacijos (ATO) atstovas spaudai Vladislavas Selezniovas, rašo unian.net.

„Šiandien Severodenecke teroristai apšaudė ATO pajėgų patikrinimo postus. Paleidę kelis sviedinius į Ukrainos karių pozicijas, teroristai nukreipė minosvaidžius į priešingą pusę ir paleido ugnį į gyvenamuosius miesto rajonus“, – rašė jis, pažymėdamas, kad „operatyviniais duomenimis, aukų tarp taikių gyventojų nėra, tačiau mieste apgriauti keli pastatai ir įrengimai“.

ATO atstovas spaudai taip pat pridūrė, kad „tai yra gerai pažįstama teroristų taktika, kuria siekiama sukelti gyventojų priešiškumą antiteroristinei operacijai“.

„Ukrainos jėgos struktūros žino teroristų veiksmų tikslą ir į tokias provokacijas nereaguoja. Teroristai šaudo į gyvenamuosius rajonus, imituodami atsakomąją ugnį“, – įsitikinęs V. Selezniovas.

Jis pabrėžė, kad „ATO pajėgos toliau fiksuoja visus neteisėtus teroristų veiksmus, tačiau tikslinius smūgius suduoda tik nustatytiems taikiniams, paisydami taikių regiono gyventojų saugumo“.

Prie Donecko pradėti koviniai veiksmai 

Kaip asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbia bataliono „Donbass“ vadas Semionas Semenčenka, liepos 10 d. ryte Antiteroristinės operacijos pajėgos šalia 30 kilometrų nuo Donecko nutolusios gyvenvietės Karlivka ėmėsi aktyvių kovinių veiksmų.

„Šiandien ryte Donecką pažadino artilerijos kanonada. Prieš keletą dienų Ukrainos ginkluotosios pajėgos, batalionas „Dnepr-2“ bei batalionas „Donbass“ sėkmingai įvykdė teroristų bazių sunaikinimą“, – paskelbė S. Semenčenka, praneša glavcom.ua.

Remiantis S. Semenčenkos pateikiama informacija, liepos 10 d. pasitelkus šarvuotą techniką toje pačioje teritorijoje vykdomi aktyvūs koviniai veiksmai.

Jis pažadėjo informuoti apie tolimesnę veiksmų eigą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi