Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Izraeliui atakuojant Gazą, žuvusiųjų skaičius pasiekė 43

BNS2015.09.08 13:45

Per Izraelio kariuomenės smūgius Gazoje trečiadienį žuvo 22 palestiniečiai, iš jų penkiolika – moterys ir vaikai; iš viso per dvi dienas žuvo 43 žmonės, pranešė pagalbos tarnybos.

Per Izraelio kariuomenės smūgius Gazoje trečiadienį žuvo 22 palestiniečiai, iš jų penkiolika – moterys ir vaikai; iš viso per dvi dienas žuvo 43 žmonės, pranešė pagalbos tarnybos.

Dar daugiau nei 370 žmonių sužeista.

Tarp žuvusiųjų yra mažiausiai vienas kovotojas, taip pat devyni vaikai ir šešios moterys, pranešė pagalbos tarybų atstovas Ashrafas al-Qudra.

Kol kas nenustatyta, ar kiti žuvusieji yra civiliai gyventojai, ar kovotojai. Mažiausiai keturių smūgių aukos buvo tik moterys ir vaikai.

Pasak jo, per vieną iš tokių smūgių šią popietę raketai pataikius į namą Al Mahazyje, netoli Deir al Balaho pabėgėlių stovyklos, žuvo moteris ir jos keturi vaikai.

Dar dvi moterys ir keturi vaikai žuvo per kitus izraeliečių reidus Gazos rytinėje ir šiaurinėje dalyje.

Nuo antradienio ryto, kai Izraelis pradėjo operaciją „Apsauginis skardis“ („Protective Edge“), jo karo lėktuvai Gazoje atakavo 550 taikinių.

Nuo vidurnakčio į Izraelį buvo paleistos mažiausiai 48 raketos, viena kurių nukrito Tel Avivo teritorijoje. Dar 16 raketų numušė oro gynybos sistema „Geležinis kupolas“ („Iron Dome“), iš jų dvi – virš Tel Avivo, sakė kariuomenės atstovas.

Antradienį žuvo 21 palestinietis, iš kurių 17 – Gazoje, taip pat keturi „Hamas“ kovotojai, kurie buvo nušauti, kai mėgino patekti į Izraelio pietinę teritoriją per jūrą.

Taip pat antradienį Izraelį pasiekė 117 raketų, iš jų 45 pataikė į didžiuosius miestus, tarp jų Jeruzalę, Tel Avivą, taip pat už 116 kilometrų į šiaurę esančią Haderą.

Dar 45 raketas numušė Izraelio oro gynybos sistema.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.