Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina ginkluojasi

DELFI.lt, ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad karių poreikio patenkinimui Ukraina didins ginklų gamybos apimtis. Apie tai jis pranešė per susitikimą su karinėmis pajėgomis Slovjanske.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad karių poreikio patenkinimui Ukraina didins ginklų gamybos apimtis. Apie tai jis pranešė per susitikimą su karinėmis pajėgomis Slovjanske.

„Šiandieną mano pirmasis pavaduotojas kartu su naujai paskirtu „Ukroboronprom“ vadovu, Generalinio štabo atstovais, gynybos ministro pavaduotoju bei Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos atstovais surengs pasitarimą, kuriame parengs pagal mano išsakytą poziciją valstybinio gynybos užsakymo pakeitimus“, – pareiškė P. Porošenka , rašo glavcom.ua.

P. Porošenka taip pat pabrėžė, kad formuojant šį užsakymą bei vykdant ginklų gamybą „pilnu pajėgumu bus panaudota patirtis, kurią Ukrainos ginkluotosios pajėgos bei Nacionalinė gvardija įgijo kovodamos Rytų Ukrainoje“.

„Nebebus eikvojami milijardai iš valstybės iždo niekam nereikalingoms mokslinėms programoms, kurios buvo naudojamos pinigų iššvaistymui. Šiandieną Ukraina gamins ypač taiklius ginklus, bepiločius orlaivius ir viską, ko reikia Ukrainos kariuomenei nuo neperšaunamų liemenių iki termovizorių.

„Ukrainos kariuomenė galės kovoti efektyviai,  mobiliai ir profesionaliai“, – apibendrino P. Porošenka.

Principas, kurio privalo laikytis P. Porošenka

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, prieš mėnesį laimėjęs šalies prezidento rinkimus, ilgai nedelsė prieš prorusiškai nusiteikusius separatistus panaudoti jėgą.

Tačiau pergalėms prireikė šiek tiek laiko – iš mirties taško buvo pajudėta savaitgalį, rašo „The Times“. Ukrainos pajėgos užėmė Slovjanską, separatistams teko trauktis ir Donecke.

„Pagal P. Porošenkai ir jo šaliai tinkamiausią scenarijų separatistų vadovybė turėtų jau dabar kapituliuoti, o jos žmonės – sutikti su amnestija. Jeigu šio tikslo pasiekti nepavyks, teks pergalės siekti panaudojus jėgą, tačiau visomis išgalėmis stengiantis išvengti taikių žmonių aukų“, – teigiama straipsnyje.

Kad ir kaip bepasisuktų konflikto eiga, svarbiausia, kad P. Porošenka laikytųsi principo, kurio leitmotyvas lydi nuo pat konflikto pradžios: faktinė Krymo aneksija, kurią įvykdė Rusija, negali tęstis, o likusios Ukrainos teritorinis vientisumas nekelia abejonių.

Žurnalistai pabrėžia, jog Rusijos kariai ir toliau lieka barakuose, o V. Putino strategija pastaruoju metu kardinaliai pakito. „Panašu, jog šių pokyčių priežastis paprasta – sankcijos veikia. Dabar Rusija labiau nei bet kada priklauso nuo savo prekybos partnerių, o V. Putinas lygiai taip pat priklauso nuo šalies ekonomikos būklės, kuri, remiantis paskutinio dešimtmečio standartais, prastėja“, – pažymi „The Times“.

„Geriausias skubus sprendimas, kuriuo šiuo metu gali kliautis V. Putinas – taikdario vaidmuo, bent jau namuose. P. Porošenka, visai galimas dalykas, pasielgs išmintingai, suteikdamas jam tokią galimybę vien tam, kad leistų Rusijos prezidentui išsaugoti reputaciją. Tačiau Ukrainai taiką pasiekti pavyks tik tada, kai šalis vėl bus vieninga“, – tvirtina „The Times“ žurnalistai.

Separatistai atsivežė savus gydytojus, teigia sveikatos ministras 

Užgrobtuose Donecko bei Slovjansko ligoninių korpusuose separatistai gydėsi pas savus gydytojus, kuriuos atsivežė su savimi. 

Medikai dirbo separatistų užgrobtos humanitarinės pagalbos sąskaita, per televiziją „5 kanalas“ pareiškė Ukrainos sveikatos apsaugos ministras Olegas Musijus, rašo unian.net.  

„Maždaug prieš mėnesį Donecke buvo užgrobtas vienas iš srities ligoninės korpusų. Separatistai iš šio korpuso išvijo visus gydytojus bei medicinos personalą ir atsivedė savus gydytojus, kurie teikė pagalbą tik separatistams. Gydytojai buvo ne vietiniai“, – sakė ministras.   

Jo teigimu, tokia tvarka šiame korpuse truko maždaug vieną mėnesį.  

„Panaši situacija buvo ir Slovjanske, kai vienoje iš ligoninių pagalba buvo teikiama savo jėgomis, grobiant mūsų humanitarinę pagalbą, kurią buvome pristatę į patikrinimo postus bei civiliams gyventojams“, – pareiškė O. Musijus. 

Nacionalinė gvardija oficialiai pranešė neturinti salvinių raketinių sistemų „Grad“

Ukrainos Nacionalinės gvardijos vadovybė oficialiai pranešė, jog Nacionalinės gvardijos padaliniai nėra ginkluoti salvinėmis raketinėmis sistemomis „Grad“.

Kaip rašo UNIAN, apie tai pranešė Nacionalinės gvardijos žiniasklaidos taryba.

„Pastaruoju metu Antiteroristinės operacijos vykdymo regione pasitaiko atvejų, kai Nacionalinės gvardijos kariais apsimetę teroristai šalia gyvenviečių stiprina blokavimo postus bei dislokuoja salvines raketines sistemas „Grad“, – teigiama oficialiame pranešime.

Dėl šių priežasčių Nacionalinės gvardijos pajėgos prašo vietos gyventojų nepasiduoti teroristų provokacijoms.  Nacionalinė gvardija neturi sistemų „Grad“, vykdydama kovinius veiksmus vadovaujasi Ukrainos įstatymais bei nenaudoja ginklų prieš taikius gyventojus.

Netoli Luhansko girdimi sprogimai ir šūviai

Vietos gyventojai praneša, kad Pankovkos kaimo apylinkėse maždaug už 16 km į šiaurės rytus nuo Luhansko vyksta kovos.  Žmonės girdi šūvius iš stambaus kalibro pabūklų bei šaunamųjų ginklų ir granatų sprogimus, skelbia svetainė informator.lg.ua.

Maža to, liudininkai teigia, kad separatistai važinėja po Luhanską mokykliniais autobusais. Vienas toks autobusas PAZ su lentele „Vaikai“, kuriame sėdėjo ginkluoti asmenys, buvo pastebėtas antradienio dieną Luhansko šarminių akumuliatorių gamyklos rajone. Jis lėtai važiavo Oboronaja gatve. Be to, neįprastai didelis ginkluotų separatistų susitelkimas pastebėtas ir Donbaso proletariatų kvartalo rajone. Vietos gyventojai nurodo, kad Centrinės muitinės valdybos pastatas Oboronaja gatvėje taip pat užimtas separatistų.   

Apšaudant Luhansko oro uostą, buvo rimtai pažeistas jo komunikacijų mazgas. Tai pranešė antiteroristinės operacijos atstovai, kontroliuojantys oro uostą. Jų teigimu, separatistai sugadino įrengimus, padedančius palaikyti ryšį su civiline aviacija, rašo unian.net.

Taip pat pranešama, kad Donecke susprogdintas viadukas virš geležinkelio. Kaip teigia atstovai spaudai, po sprogimo ant geležinkelio atkarpos užkrito dalis viaduko konstrukcijos. Pranešime spaudai teigiama, jog laikinai kelias uždarytas, automobiliai nukreipiami į aplinkinius kelius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi