Pasaulyje

2012.09.21 10:10

Iranas prisipažino, kad ne visada TATENA'i pateikdavo teisingus duomenis apie savo branduolinę programą

ELTA 2012.09.21 10:10

Irano atominės energijos organizacijos vadovas Fridunas Abbasis Dawanis prisipažino, kad Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA) ne visada pateikdavo teisingus duomenis apie savo branduolinę programą, praneša agentūra AFP.  

Irano atominės energijos organizacijos vadovas Fridunas Abbasis Dawanis prisipažino, kad Tarptautinei atominės energetikos agentūrai (TATENA) ne visada pateikdavo teisingus duomenis apie savo branduolinę programą, praneša agentūra AFP.

„Kartais mes perduodavome neteisingą informaciją, nes neturėjome kito pasirinkimo, kad suklaidintume užsienio slaptąsias tarnybas. Kartais mes vaizduodavome save silpnais, kartais teigėme esantys stipresni nei buvome“, – vokiečių žurnalas „Spiegel“ cituoja iranietį, davusį interviu arabų dienraščiui "al-Hajat". Tačiau kad informacija neteisinga, anot jo, vėliau atskleisdavo TATENA inspektoriai.

Tuo tarpu JAV, Prancūzija ir Didžioji Britanija debatuose JT Saugumo Taryboje įspėjo Iraną, kad laikas susitarti dėl jo branduolinės programos baigiasi. Pasak JAV ambasadorės JT Susan Rice, „dar yra laiko ir erdvės diplomatijai“, tačiau nedaug.

„Mes nesileisime į begalinį derybų maratoną, kuris iš anksto yra pasmerktas žlugti. Mums nereikia eikvoti laiko, – kalbėjo JAV diplomatė. – Mes ištiesėme Iranui ranką, tačiau jis jos nepriima. Mes vis dar manoma, kad laiko diplomatijai yra, tačiau viskas priklauso nuo Irano“.

JAV yra sunerimusios, kad Iranas gali ne tik pats pasigaminti atominių ginklų, bet ir perduoti juos kitiems.

Britų ambasadorius JT Markas Lyallas Grantas taip pat teigė jaučiąs nerimą. „Mes neturime garantijų, kad Irano ketinimai yra taikūs“, – teigė jis.

Prancūzijos ambasadorius Gerardas Araudas atkreipė dėmesį į bergždžias „šimtus diskusijų valandų“ ir pagrasino Teheranui sugriežtinti sankcijas, jei šalis nenusileis.

Visi trys diplomatai kritikavo ir Irano paramą Sirijos režimui.